Hepsuli
Sukkela juttelija
Oli hauska olla yksissä tupareissa kun emäntä sanoi että ulkona on juomat, ja oli ollut puhetta että alkoholittomille on raparperiboolia. Menin sitten astian viereen ja otin mukiin, ei tarvinnut kun haistaa niin tiesi että siinä oli reippaasti sitä ihteään. :P Se ei sit ollutkaan mua varten se booli. Emännälle tuli kiire. Muut vieraat kyseli että onko siinä paljon alkoholia ja totesin vaan että kyllä kun haisee tuonne tielle asti. :)
viime raskaudessa vedinkin alkoholitonta punkkua pullollisen mutta en saanu siitä oikee mitää iloo. Loppuraskaudessa join joskus saunaoluen ilman omantunnontuskia, tässä raskaudessa on jäänyt satunnaiseen yhteen huikkaan miehen saunaoluesta.
) kun päästään ravintolaan miehen kanssa niin ai että kun tekis hyvää lasi valkkaria ruoan kanssa! No, ehkä sit kahden vuoden päästä jos imetän nytkin yhtä pitkään 

, Kylläpä nous hymyn kera muistot mieleen! Meinasin jotain vähän niinkuin neuvoa omasta kokemuksesta, mutta aattelin että eiköhän nämä vanhemmat tunne vauvansa paremmin ja pysyin hiljaa.
ja kun vielä miehen sais lyömään nimen lukkoon.. Hyvä idea on jo mutta kun pitää jaaritella ja olla päättämätön.