Hei! Tarkoituksena on lopettaa mini pill -merkkiset minipillerit tulevana viikonloppuna. Olen käyttänyt hormonaalisia ehkäisyä n. 12 vuotta. Valitettavasti mies ei ole vielä lämmennyt vauvantekopuuhiin, vaan ehkäisy lopetetaan ”terveydellisistä” syistä. Kärsin myös lisälyöntisyydestä, joten mielenkiinnolla odottelen, että onko jotain vaikutusta.
Kaipailisin kokemuksia kyseisen valmisteen lopettaneilta. Eli kiva olisi tietää, että mitä ehkä tuleman pitää :)
Kovasti kyllä muistuttelen miestä, että miten kiva olisi oma nyytti saada, joten eipä tiedä, koska hän kyllästyy kondomin käyttöön. Kuume on kyllä kova minulla
Olen itse lopettanut nuo pari kertaa. Ensimmäiset puoli vuotta kierto melko epäsäännöllinen, mutta mieliala koheni nopeasti.
mut jos jäisin odottelemaan miehen aloitteita, niin ei varmaan peitto paljon kerta viikkoa enempää heiluisi. Aina noi pari viikkoa oviksen ympärillä on itellä haluja, sen jälkeen ei juurikaan.
menin tekee diginki mut näytti ei raskaana ja nyt harmittaa ku tein sen
täytys perjantaihin mennessä ilmoittaa sinne naikkariinki
ka mä sit vaan tyydyn siihen et näytän miehelle noi haamulaiset tänään

Hieman tai oikeastaan tosi paljon ärsyttää. Ei auta kuin toivoa että simpat on kunnossa. 
