Tammenterho91
Puuhakas puhuja
Pahoittelut, munkin on nyt pidettävä tällainen negatiivinen purkautuminen: mua ei nappaa työt yhtään, motivaatio aivan nollissa. Haluisin uuden työn, mutta en tunnu saavan. Toisaalta olisin aivan valmis jäämään mammalomille NYT, oon jotenkin ihan sellaisessa mielentilassa, mutta ei vauvaa kuuluPaitsi lähipiiriin kyllä pukkaa vauvoja sinne ja tänne... Ja uuden työn hakeminen, toisaalta ahdistaa että jos saisikin uuden jännän työn ja mitä jos sitten tulisikin raskaaksi saman tien, not cool. Ääääääähhhh miks kaikki on niin vaikeeta.
Kiitos ja anteeksi, nyt lopetan taas valituksen.
Voi tiedän tunteen!
Mä oon paininu tän fiiliksen kans nyt helmi-maaliskuusta saakka, ja nyt iski totaalinen turhautuminen ja oon hakenut jopa muun kuin oman alan töitä, eikä enää mieti vaan sitä et ”entä jos tuun raskaaksi pian uudessa työssä”… Eipä vaan silti tunnu löytyvän ja nää tuntuu tosi vaikeilta asioilta itelleki
Sen mä vaan tiedän et työpaikassa jossa meininki ajaa ihmiset uupumiseen en aio kyllä tasan jatkaa
Olisin kans niiiiiiiin valmis mammalomille
Paitsi lähipiiriin kyllä pukkaa vauvoja sinne ja tänne... Ja uuden työn hakeminen, toisaalta ahdistaa että jos saisikin uuden jännän työn ja mitä jos sitten tulisikin raskaaksi saman tien, not cool. Ääääääähhhh miks kaikki on niin vaikeeta.
vaikka olen itse sitä "en usko ennenkö näen" kategoriaa
meni pää kyllä aivan pyörälle kun luin tota mitä ei saa syödä listaa

Ensinnäkin iso helpotus ja toiseksi alkaa jo pänniä, kun täällä pitää moniin juttuihin olla joko täysin rokotettu, toipunut tai testattu. Eipähän tarvitse enää olla jatkuvasti varaamassa testiaikoja.
Ehkä mullakin on vielä toivoa saada kunnon plussa.









