Heippa! Saanko näin laittaa omanapaisen postauksen. Aiemmin kirjoittelinkin, nyt tosin uudella nimimerkillä kun kadotin vanhat tunnukset, mut huomasin että arki vei mennessään ja aikaa kirjoittaa ei löytynyt.
Mut siis asiasta kukkaruukkuun... :)
Ollaan oltu nuorimman syntymästä (2v)asti ilman ehkäisyä, ilman tulosta. Aluksi kovasti joka kuukausi toivoin ja kuvittelin ja petyin . Sitten lakkasin toivomasta ja yrittämästä ,n 3 kk sitten luovutin ja totesin että taitaa olla tullut se aika kun mulle ei enää vauvaa suoda . Ei siis edelleenkään ole ehkäisyä käytössä.
Nyt huomaan huonoa oloa, varsinkin nukkumaan mennessä ja hirmuista palelua. Nukahdin hetki sitten sohvalle. Vatsaa useamman päivän nippaillit ja ollut outoja tuntemuksia. Piti pitkästä aika tarkistaa kiertopäivätkin. voiskohan tämä olla

Ja hulluinta tässä on että olen vähän järkyttynyt jos niin on. ... olin jo niin asennoitunut että alan odottaa vaihdevuosia ja ajatukset muualle.1,5 vuotta kun petyin joka kuukausi, suuresti.
Ikää mulla siis 44