ijomeo
Vauhtiin päässyt keskustelija
Meillä nyt tuli se päätös et yritys laitetaan jäihin ennen kun se edes alkoikaan. Ja katotaan kesän jälkeen uudestaan. :arghh: Harmittaa, vituttaa sekä ketuttaa.
Itse stressaan hirveästi lasten ikä eroja. Jos nyt vauva syntyisi 2022 niin ikä erot vanhimpiin olisi 9v, 7v, 3v. Pohdin vaan päässäni meneekö ikä erot liian suuriksi vai stressaanko turhaan.. Onko teillä kokemusta lasten ikäeroista?
Mutta vaikka yritys menee tauolle niin ajattelin pysyä täällä mukana ja käydä välillä jotain kommentoimassa. Plussa tuulia![]()
Esikoinen on 9v, sit on 2v ja 9kk. Kumpikin ikäero, sekä iso että pieni, on tuntunut itsestä hyvältä. Mutta eteenpäin jos miettii, nii en tod 6-8v päästä haluis enää uutta vauvaa
laughing025



minusta tänne mahtuu hyvin sekä optimistiset että ne negatiivisemmatkin viestit, tai sitten voidaan jatkaa tuolla 2020-ketjussa tai herätellään henkiin tai tehdään uusi joku ei voi olla näin vaikeeta -ketju :) itsekään ei aina jaksa enää niin positiivinen olla, vaikka tietää että pitäisi. Melko raastavaa tämä prosessi vaan on.
Mukava kun on paljon uusia ja toivotaan toki että mahdollisimman moni pääsisi helpoimman kautta.

