Täällä taas kp 2, mutta fiilikset on olleet positiivisemmat kuin koskaan! Löysin ihanan meditaatio-ohjelman, jossa on joka kierron päivälle oma 15 min meditaatio. En oo koskaan meditoinut, joten olin aika skeptinen, mutta nyt odotan aina innolla sen kuuntelua ja oon huomannut olevani tosi rauhallisin ja luottavaisin mielin. Toivottavasti tää on pysyvää.
Viime kierto mentiin pelkällä letrozolilla, ilman irrotuspiikkiä tai teroluteja. Luteaalivaihe oli nyt ihan ennätyspitkä ja pahamaineinen tiputtelu alkoi vasta dpo 13 ja menkat pari päivää myöhemmin! Eli koin että kierto oli tosi onnistunut lopputuloksesta huolimatta. Nyt vaan innolla uuteen yritykseen!
Kuulostaa hyvältä :) onko tuo ohjelma YouTubessa vai missä? :)


otin ekojen menkkojen jälkeen kohtutulehduksen, kun istukkaa oli jäänyt kohtuun. Nyt toisessa kierrossa oli tullut pois.. silti menkat on pitkähköt ja tiputtelua tulee loppumisen jälkeenkin. Silti seuraavasta kierrosta päästään taas yrittämään ja toivomaan vauvaa


tsemppiä! Itsellä vielä yksi inssi pistoshoidoilla, sitten ivf jonoon. On mulla vielä letrot yhteen kiertoon omatoimisesti sitten inssin jälkeen, ivf odotellessa :)