Täällä alkaa itellä pää hajota miehen reissutyöhön, vielä pitäs n. 4kk jaksaa jonka jälkee 2kk on lomalla ja Toivon ettei uutta reissua pukkaa päälle. Vauva on ruennu pikku hiljaa nukkumaan päiväunia, 0,5h-3h x2-3krt/pv. Vielä ootella et vakiintuis kunnolla. Kiinteitä ruettu maistelee soseiden muodossa ku ei sormiruokailu vielä oo luonnistunu. Yöt on vielä tosi huonoja: 1-2h välein herää ja ei nukaha ku tissillä eikä nuku omassa sängyssä. Plus herää viimestää klo 6. Mies nukkuu tytön huoneessa Patjalla ja mä pojan kans, oisha se mieski kiva saaha viereen jo. Alkaa vähä olla itellä turnausväsyä.
mut jospa tämä joskus helpottaa.
Muokattu viimeksi:

todella raskasta ollut kun enemmän ja vähemmän koko ajan sattuu. Nyt ekaa kertaa valvoskelen sen kanssa, tähän asti burana+panadol tehonneet hyvin mutta nytpä ei. Tunti sitten nappasin kun imetys vetäs ihan törkeän tuskan taas päälle mutta eipä tunnu auttavan. Kävin jo foamrollaamassakin mutta se auttoi just sen hetken. Että hyvää äitienpäivää mulle
voiko jäsenkorjaajalle mennä niska/hartiakivun kanssa jota ei ole käyty lääkärille näyttämässä? Tai hierojallekaan? Ei mitään kokemusta kun en ikinä ole missään tuollaisissa käynyt.