Mulla on ensi viikolla lääkärikäynti, jossa ilmeisesti selvitellään vauvan asentoa ja tehdään synnytystapa-arvio. Ultrissa en ole ollut sitten rakenneultran, jonka takia varsinkin ajan yksityiselle viikolle 36 (nyt vko 34). Haluan vielä varmistuksen missä asennossa ja kuinka iso lapsi on. Jotenkin on yllättänyt noi vähäiset tarkistusajat tässä loppuvaiheessa.. Edellinen terkka-aika oli ennen joulua ja seuraava on tosiaan vasta helmikuun alussa! Ehkä kun on olo ollut hyvä enkä oo valittanut mistään niin on karsittu aikoja..?
Ja mitä oma terkkari ja kätilö ovat vauvaa tunnustelleet, ovat sanoneet sitä siroksi (??). Jokaisella toki oma käsitys siroudesta. Tosin arviohan toi 3,6 kiloa on, mutta kuulemma nykyään on ultra-mittaukset tosi tarkkoja.
2 viikoo mun jälkeen sillä oli vasta laskettu aika mut halus ulos jo aikasemmin.. synytys meni hyvin ja lapsella kaikki hyvin myös.. tarkkailussa koti joutuu pari viikkoo olemaan..