XoXo
Vauhtiin päässyt keskustelija
Mulla on kaksi toooodella erilaista raskautta takana ja molemmat poikia, eli luotto näihin tyttö/poika-oireisiin on vähän mennyt... :D Ensimmäisestä oli pientä etovaa oloa, toista odottaessa lausuin vienosti norjaa pönttöön raskausviikolle 20 asti. Ensimmäisessä raskaudessa himoitsin suolaista, toisessa makeaa. Raskausvatsatkin olivat minusta aika erimallisia. Nyt on erilaista vain sillä tavalla, ettei ole pahemmin oireita... Ei väsytä eikä ole huono olokaan oikein ollenkaan. Olen tosi energinen ja kahvikin uppoo loistavasti. Olenko siis edes raskaana? :D Nyt tekee mieli kaikkea raikasta: salaatit, hedelmät ja smoothiet ovat himotuksen kohteena. Jotenkin on sellainen olo, että osataanko me muita tehdäkään kuin poikia, mutta toisaalta olisi se tyttökin tähän valtakuntaan aika kivaa vaihtelua. :)
hiukset rasvottu, ja raskauden aikainen hehku oli kyllä kaukana loppu ajasta , ainakin mun kohdalla piti paikkansa sanonta että tyttö vie äitinsä kauneuden :D tytön sykkeet oli poikasykkeet ja toisinpäin. 

Sit taas pojasta tuis kaveri esikoisen kans, kumpiki käy 
Nyt on ollu sit aikalailla poikafiilis, kun iho ja hiukset oikein kuultaa, ja muutenkin tuntuu et olis vähän erilaisia oireet. Toki jokainen raskaus voi varmasti olla erilainen muutenkin vaikka odottaisi samaa sukupuolta, mut en tiiä...jännä olo :) Ja varmaan tämänkin kohdalla annetaan säilyäkin yllätyksenä, oli sen verran hieno fiilis viimeiks kuulla se siinä vaiheessa kun vauva syntyi
Ite olisin silloin halunnut tietää mutta mies ei, niin ei kysytty. Ja se olkin sit loppujen lopuks ihan tosi kiva niin