nni
Vauhtiin päässyt keskustelija
Kuinkahan helposti kohdunkaula lähtee lyhenemään? Kävin pari viikkoa sitten lääkärillä supistusten takia ja silloin kaulaa jäljellä yli 4cm mutta paikat pehmenneet. Sen jälkeen supistellut joka päivä, välillä hiukan kipeästi ja täytyy pysähtyä jos olen liikkeellä. Suurin osa suppareista tulee ihan levossa ja saa hetken puhallella, kun tuntuu ettei happi kulje.
Missä ja miten teillä tehdään tuo painoarviointi? Viimeksi sain painoarvion rakenneultrassa rv21+0, jolloin se oli 440g. Kovasti kiinnostaisi tietää mikä tilanne on tällä hetkellä, kun tiistaina poksuu 26+0 :)
Missä ja miten teillä tehdään tuo painoarviointi? Viimeksi sain painoarvion rakenneultrassa rv21+0, jolloin se oli 440g. Kovasti kiinnostaisi tietää mikä tilanne on tällä hetkellä, kun tiistaina poksuu 26+0 :)
Ja sitäkin mietin että onkohan baby jo kääntynyt pääalaspäin kun aina silloin tällöin tuntuu painetta tuolla alhaalla aivan kuin ois hän alaspäin, niin mulle sanottiin että ei tsekata vauvan asentoo ennen kun +35 viikoilla, koska sitä ennen sil on viel niin paljon tilaa hyöriä ja pyöriä vaihtaa asentoa.
vaikka en niihin niin luotakaan. Esikoisesta luvattiin isopäistä hyvin hoikkaa vauvaa, kun kävin lantionmittauksessa. Ihan sopusuhtainen 3,5kg vauva sieltä sitten kuitenkin tuli 

(toitotan sitä kokoajan) x)
Ei kuulemma ollut huolestuttavaa, kun ei tosiaan voi tietää mitä se on ehkä ennen ollut ja mulla ei muuten ollut paikat auenneet tai mitään. Nää on juu niin yksilöllisiä.