Kyllä se täti vaan kurvasi paikalle torstaina vihdoista viimein ja ihan normaalit menkat on ollut. Aika niukat, mutta ne on aika usein mulla sellaiset.
Ollaan nyt keskiviikkoon asti reissussa, mut pitää melkeinpä huomenna jo koittaa soittaa terveyskeskukseen, jos vaikka vahingossa sais sieltä jonkun langan päähän ja sattuis vielä saamaan gynelle ajankin. Se saattaa kyllä olla ihan liikaa vaadittu, kun kyse on kuitenkin pienehkön paikkakunnan pienestä terveyskeskuksesta, jossa vielä huutava lääkäri pula.
En sit tiedä saisko neuvolan puolelta apuja. Elokuussa kuitenkin on pojan lääkäri-neuvola, niin voishan sitä sieltä sitten samalla kysellä, jos ei ennen sitä ole tapahtunut mitään.
Väestöliiton hintoja jo katselin sillä silmällä, mutta on se vaan kallista huvia. Rahat ei tahdo muutenkaan riittää edes kaikkeen pakolliseen, saatikka sitten mihinkään ylimääräiseen.
Sorry pelkkä omanapailu. Mulla ei ajatus oikein kulje. Ollaan tosiaan reissussa tuttujuen luona ja eilen illalla tuli kallisteltua kuppia parin olusen verran liikaa. On ollut hieman kohmelo olo tänään, nyt jo onneksi aika normi, mitä nyt vaan armoton väsymys päällä.