Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari



Mää ajottasin siirron alkuvuoden, viimeistään helmikuulle.Pinnasängyn vaihtaminen isoon sänkyyn ennen vauvan tuloa?
Onko tämä kenellekään muulle ajankohtainen aihe? Meillä siis esikoinen (23kk) nukkuu vielä pinniksessä ja tarkoitus olisi vaihtaa hänet nukkumaan isojen tyttöjen sänkyyn, jotta pinnis vapautuu vauvalle. Mietiskelen täällä, että miten kauan etukäteen pitäisi vaihto tehdä, ettei tyttö yhdistä vaihto vauvantuloon.
Vinkkejä? Kokemuksia?
Ei tosiaan ole mennyt kuin Strömsössä tämä uusi vaihe.. Ollaan kuitenkin siinä pystytty pitäytymään että meidän sänkyyn ei tulla, silloin nukkuu huonosti kaikki osapuolet nimittäin. Eeeehkä loppuvuoteen mennessä jonkinlainen hyvä meininki saavutetaan tähän asiaan 
Me nukutaan samassa sängyssä miehen ja esikoisen kanssa. Pitää varmaan ostaa isompi sänky, että vauvakin mahtuu mukaan :D

mä en osannut yhtään ite nukkua jos ihan pienenä vauva joskus oli pinniksessä, kurkin koko ajan laidan yli kunnes otin viereen. En myöskään tuntenut väsymystä juurikaan koko vauva aikana, yöimetys oli niin helppoo kun vauva oli jo valmiiksi vierellä eikä tarvinnut nousta sängystä ylös. Samalla kaavalla tämän seuraavan tulokkaan kohdalla :)