Pillereitä![]()
No näitä mietin mutta en halunnu olettaa
Jos olisikin ollu joku muu kuuri menossa
Meillä oli ensin myös tarkoitus, että vasta maalis-huhtikuussa jätän pois, mutta koska pillereiden takia kierto voi olla mitä on, ja normaalitilaan palautuminen voi kestää, niin heitin ne jo tammikuussa pois jotta on pari kk aikaa normalisoitua
En usko pikaraskauteen omalla kohdalla, mutta koska vauva on kuitenkin tervetullut, niin tulee kun tulee, vaikka sitten aiemmin. Kierukan jälkeen kierto oikeni hyvin, pillereistä en tiedä omalla kohdalla kun kaks ensimmäistä muksua ei tullu muutenkaan helpolla.
toisaalta vaan neljä ovista enää ja viides sit jo hyödynnetään, mut silti 


kun näitä edeltävät olivat puhdasta negaa.
Omalla kohdalla toinen viiva vahvistuu pikkuhiljaa, kun kierto on kunnossa. Sillon kun kierukan poistin, ekan kierron ovis oli tosi vaisu ja seuraavissa vasta tikut reagoi kunnolla, tosin otin kaveriksi myös gelee royalet jotka selvästi vahvisti ovisoireita, ennen en niitä juuri tuntenut.
pe-la yönä dippas lämmöt, ja tänään on hitusen kipuillu vasemman rinnan reunasta sekä pientä menkkamaista juilintaa. Nyt siis mikähän dpo 6-7 kaiketi. Mutta vieläkään ei mitään hinkua varhaiseen testailuun :P jos vaan oottelen menkkoja niin saan siihen asti elellä haaveissa...!




mut silti, kyllä piristi mieltä tämä oire! Kiitos tissit, arvostan 


Tulee jotenkin ihan sekopäinen fiilis kun sitä kuulostelee omia munasarjatuntemuksia, lähmii omia limakoostumuksia ja sählää yhden sun toisenväristen tikkujen kanssa pitkin kiertoo. Välillä tuntuu että pitäiskö vaan lopettaa koko touhu ja hankkia elämään jotain muuta sisältöä, tai siis keskittyä enemmän siihen muuhun sisältöön mitä elämässä on…! Että alottaisko jonkun uuden harrastuksen johon sais tätä omaa turhautuneisuutta ja suorastaan pakkomielteistä raskautumisprojektia vähä purettua muuhun.
Tietäisivät vaan… 