Sofia2016m
Asioista perillä oleva
SOS paniikki, mistä tiedän ettei ne munat lähde vaa käveleen ennen aikojaan? Vihloo samanlailla ku aina oviksen jälkeen 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari

Samat fiilikset oli ja ihan ovisoireita mut ei ne sieltä karanneet!
oon ihan paniikissa 
Samat fiilikset oli ja ihan ovisoireita mut ei ne sieltä karanneet!

Oli selkeesti limoja ja muuta. Ja kaikenlaisia kipuja tuli tisseihin lääkkeistä. Näiden lisäksi mulla oli hirveitä hikoilukohtauksia siitä sumutteesta.

Huhhu ei ne munat oo mihkään karannu, eihän tässä pysty enään edes kyykistymään kohta! Miten ihmeessä pärjään töissä![]()

munia oli oikeella puolella 13kpl kooltaan 14-18 ja vasemmalla olikohan 12kpl suurinpiirtein samaa kokoluokkaa
perjantaina on sitten punktio. Ja gonapeptyl sit irrotuksena. Harmittaa mutta lääkäri sanoi että jos voin hyvin niin ei tarvitse pitää välikiertoa että siirto onnistuu sitten helmikuussa.. Sanoi että punktiosta noin viikko niin menkkojen pitäis alkaa..Noniin ultrassa käyty ja samantien tuomio ettei tulla pääseen tuoresiirtoonmunia oli oikeella puolella 13kpl kooltaan 14-18 ja vasemmalla olikohan 12kpl suurinpiirtein samaa kokoluokkaa
perjantaina on sitten punktio. Ja gonapeptyl sit irrotuksena. Harmittaa mutta lääkäri sanoi että jos voin hyvin niin ei tarvitse pitää välikiertoa että siirto onnistuu sitten helmikuussa.. Sanoi että punktiosta noin viikko niin menkkojen pitäis alkaa..


Noniin ultrassa käyty ja samantien tuomio ettei tulla pääseen tuoresiirtoonmunia oli oikeella puolella 13kpl kooltaan 14-18 ja vasemmalla olikohan 12kpl suurinpiirtein samaa kokoluokkaa
perjantaina on sitten punktio. Ja gonapeptyl sit irrotuksena. Harmittaa mutta lääkäri sanoi että jos voin hyvin niin ei tarvitse pitää välikiertoa että siirto onnistuu sitten helmikuussa.. Sanoi että punktiosta noin viikko niin menkkojen pitäis alkaa..

Mulla oli aika samat määrät! Ymmärrän et harmittaa, mut nopeesti se aika sit menee :) mulla tais menkat alkaa 6pv punktiosta. Päästään yhessä helmikuussa sit piinailemaan![]()
voi kumpa mullakin alkais menkat sit jo viikon päästä. Lääkäri sanoi et ne alkaa n. Viikon päästä punktiosta, osaako kukaan sanoo miksi näin?
pelkään että mun oma kierto menee ihan sekasin..Muistelin kanssa et sulla oli samoja määriä :) lääkäri sanoi että helmikuussa päästään siirtoon jos mun vointi on punktion jälkeen ihan okvoi kumpa mullakin alkais menkat sit jo viikon päästä. Lääkäri sanoi et ne alkaa n. Viikon päästä punktiosta, osaako kukaan sanoo miksi näin?
pelkään että mun oma kierto menee ihan sekasin..

Kun munasolut tyhjennetään, niistä ei muodostu keltarauhasta. Ja kun et ota progea tukilääkkeenäkään, ei kehossa ole mitään joka ylläpitäisi limakalvoa, joten uusi kierto alkaa nopeasti. Monilla punktiota seuraava kierto on sitten pitempi, mutta jos sulla jo siihen saadaan PAS tehtyä niin ei odottelua kuitenkaan ihan mahdottomasti tule.

Jukkis ja Sofia oliko molemmilla lyhyet kaavat? Ja muutkin lyhyen kaavalaiset saa vastata että millaisella annoksella gonal meni (tai vastaava lääke)? Jos aikataulut natsaa niin oletan että mun punktio olisi toukokuussa (tai kesäkuussa) ja jos tulee hyperi niin siirto eli pas menee elo-syyskuuhun![]()
