Heippa hei taas kaikki ihanaiset mammat!! [:D]
Eilen kävin neuvolassa ja sain lapun Kelaa varten, tänään kävin Kelalle sen viemässä hakemuksineen nyt vain odotteleen pakkausta kotiin [:)][:)][:D][:D] Kelan täti sanoi, että ei pitäisi mennä paria viikkoa kauempaa. JESJESJES!
Iisi: Laitoin sinne bookkiin, että on enoille (3kpl) tulossa futiskaveri helmikuussa, että siihen malliin harjoittelee jo ja energiaa riittää [:D] Mun kaikki veljet pelaa jalkapalloa, joten nekin oottaa nyt innoissaan uutta pelikaveria[:D] varsinkin kun poitsu on tulossa. [:D] Kaikki eivät vissiin tajunneet ydintä, mutta se olikin tarkoitus, ne jotka tajuaa, ymmärtää kyllä. Onnitteluita sateli kyllä ja ihmetystä [:D] Me ollaan sellainen liikkuvainen pariskunta, joka tykkää reissata ja bailata, joten kukaan ei vielä oikein odottanut että me oltas jo nyt yritetty vauvaa. Vaikka ollaankin naimisissa. [8|][X(] Aika oli meille nyt oikea [:)]
Maiza: koitahan jaksaa ja muista levätä!
Tähtiys:
HIRRRMUSESTI ONNEA TEILLE KAHDELLE!!!! 
Kihlaus on aina ihana asia! Meille tulee nyt joulukuussa 4 vuotta kihloissa ja 1,5v naimisissa.
Painosta: mulle ei ole tullut kuin 1kg lisää, hyvä niin, alkupainoakin oli riittämiin. Tarkoitus olikin ettei tulisi muutakuin se mitä vauva, istukka ja lapsivesi painaa.
Perhevalmennuksesta: täällä ei ole sellasta, ihan itkettää. Oisin niin halunnut mennä. Kuulemma ei järjestetä kun ei ole tarpeeksi halukkaita osallistujia. [:'(][:@][&:] Ensisynnyttäjät eivät kuulemma enää halua valmennukseen, plääh.
Täälläkin
vaaputaan menemään [:D] Huomaa, ettei voi enää yhtä nopeaa kävellä, alkaa heti kauhea potkiminen ja pistää alavatsaan. [8|][&:]
Rokotteesta: oletteko ottaneet influenssarokotteen, jossa on sikapiikki samassa? Neuvolassa sitä tarjosivat, kieltäydyin siitä. Käskivät miettiä rauhassa, voi laittaa seuraavallakin kerralla.
Omaa napaa: Ihanaa, nyt on saatu haettua Kelan tuet eli siltä osin ei tarvitse paljon enää huolehtia, paitsi sitten verokortti myöhemmin. Sain selville että isyysloma (1-18 pv) voi pitää 4 eri osassa, joten se sopii meidän suunnitelmiin paremmin kuin hyvin. Meillä oli puhetta, että mies pitäisi viikon, silloin kun tullaan vauvan kanssa kotiin. Eli työnantajan kanssa neuvottelevat, että mitkä päivät. Eihän niitä vielä voi tietää. 2 muuta viikkoa olisi pääsiäisen aikaan, jolloin mentäisiin pohjoiseen ja pidettäisiin siellä ristiäiset mummulassa, kun ollaan kumpikin sieltä kotoisin. Päästäisiin näyttämään vauvaa mummuille ja papoille sekä muille sukulaisille että kavereille. [:D][:)] Onko teille mies jäämässä isyyslomalle? Entä pitääkö isä isyyskuukauden? Meillä oli puhetta, että jos isä pitäisi myös isyyskuukauden, kun minä lähden takaisin kouluun. Mutta saa nähdä!
Jepjep!! Ihanaa syksyn jatkoa kaikki ihanaiset mammat!! [:)][:D]