Ihme kyllä miunkin pahoinvointi ja krapulainen olo on ollut tänään poissa. Oottelee varmaan viikon ja tulee triplavahvuudella
eikai miun elimistö voinut näin nopeesti sisäistää tota matkalaista, ettei enää tekis pahoinvointia. En jotenkin jaksa uskoa. Viime yönä oli todella kovia alavatsakipuja n. 5min kerrallaan, ehkä viitisen kertaa..
eikai miun elimistö voinut näin nopeesti sisäistää tota matkalaista, ettei enää tekis pahoinvointia. En jotenkin jaksa uskoa. Viime yönä oli todella kovia alavatsakipuja n. 5min kerrallaan, ehkä viitisen kertaa..


Viikkoja uä:n mukaan 1-2 vähemmän kuin kuukautisista laskettuna, mutta epäsäännöllisen kierron vuoksi olikin odotettavissa. Eli nyt viikkoja takana 4-5. Näillä viikoillahan muuta ei näkynyt kuin raskausontelo, mutta se näytti siltä miltä pitää ja oli oikeassa paikassa. Käskynä oli lähteä herkästi kovista kivuista päivystykseen, vaikka näyttikin ettei olisi kohdunulkoinen kyseessä. Lisäksi sain lähetteen verikokeisiin. Gyne veikkasi kuitenkin, että on normaalisti etenevä raskaus kyseessä. Nyt maltettava seuraavaan ultran 3 viikon päähän
Nyt nukkumaan, kun sattuneesta syystä ei viime yönä tullut nukuttua.
Joukkoonne liittyy toista odottava, maanantaina, eilen ja tänään plussan tehnyt emäntä 

menkoista laskettuna 6+3 mut laskurin mukaa 6+6 koska kierto oli lyhyempi (tän tiedän ku hedelmöittyminen täytyi tapahtua ennen kp 12). tuun sitte kertoo miten meni vai menikö mitenkään.
väsyttää jonkin verran iltapäivällä. .. päikkärit ois kiva nukkua joka päivä mut töissä kai se on pakko käydä
mutta illalla kyllä uni tulee... ei tarvi houkutella
alamahassa nippailee välilöä vieläkin... jos ilmaa suolessa nii sit kouraisee kunnolla alamahaa mut muuten akka rauhallinen tuo alamasun seutu.