Mulla oli ensimmäisissä raskauksissa kiellettyjä vaan graavilohet ja alkoholi. Mut siitä on yli 20v aikaa. Joka raskaudessa lista kasvaa. Esim 6 v sitten sai syödä lakua ja salmiakkia ellei ollu korkea verenpaine.Niinpä! Kerrankin näin päin, että jotain höllennetään. Mäkin olen tässä raskaudessa uskaltanut syödä (itse tekemääni, Valion tuorejuustosta valmistettua) juustokakkua. Edellisessä raskaudessa olin ihan hysteerinen juustojen, myös tuorejuustojen kanssa![]()
Vitsi mikä fiilis saada olla vähän aikaa yksin, kun mies lähti lasten kanssa uimaan läheiselle sorakuopalle helleillan kunniaksi. Meillä mies on se joka enemmän tekee ja menee lasten kanssa mun tuntiessa lähinnä huonoa omatuntoa siitä, kun en enää iltaisin jaksa kauheasti sosialisoida ja puuhata, kun päivän tekee töitä erilaisten ihmisten kanssa ja joutuu kokoajan olemaan äänessä. 



näin se vain mulla vaihtelee paljon.
ja sitten kaverit tietävät. Katsotaan pystynkö olemaan salakavala ja piilottaa tätä. Rv 8 alkoi tänään (7+0) ja kaikki on uutta, en tiedä mitä odottaa.