mh, pahoittelut menkoista.

Joo, toisaalta kaikki oli kuten pitää eli putket auki, mutta vähän jäi mietityttämään follien suuri määrä, kun siitä edellinenkin gyne huomautti. Edellinen kyllä sanoi että ei viittauksia pco:hon, ja tämänpäiväinen että liian aikaiset kp:t todeta mitään. Toivottavasti mä nyt ovuloin luomuna... no, syyskuussa sitten lääkkeiden kanssa jos ei ennen sitä muuten.
Hileinen, multa ottivat verikokeet ennen aukkaria. Kilppariarvot ja prolaktiini. Mutta prolaktiini on kuulemma herkkä, ja jo aukiolotutkimuksen jälkeen olisi voinut tulla väärä arvo. Sain ohjeen mm. pidättäytyä seksistä vuorokautta ennen, joten jos et ohjeita ole saanut niin tuskin ainakaan sitä otetaan.
Mymmelisti, en varsinaisesti kysynyt mutta kommentoin vaan kun joku muu sanoi että hyvä kun tehtiin ennen ovista. Mäkään en usein muista puolikakaan kuka sanoi mitä.

Ihana kun sun mies jaksaa valaa uskoa! :)
Lucky, inhottava flunssa sulla ja vielä noi miehen kommentit. Olishan se nyt kiva joskus lomalla päästä reissuunkin, mitä se sulta vaan rahaa kärttää.
Larissa kiitos, yritän olla nyt pohtimatta mun lukuisia follikkeleita.

Ei osannut arvioida oviksen aikaa, kun ei osannut edes sanoa kummalta puolelta tulen ovuloimaan tässä kuussa. Vasta 9mm oli suurimmat.
Harmi kun sulla ei juurikaan ole lomaa tänä kesänä, mutta ehkä ensi vuonna sitten senkin edestä.
Soma kuulostaa inhottavalta, toivottavasti oireet häipyy kun ovis on ohi.