Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
View attachment 82154
Onkos täällä vielä ketään? Tuossa tämän kierron käppyrä, liuskat vähän epäselviä mutta plussa ehkä viime perjantaina ja limat tukisi ajankohtaa. Takana pari päivää flunssaa, joten lämmönnousu voisi selittyä sillä, tulkitsisin tämän aamun laskun jälkeen että lämpöjen mukaan ovista ei olisi vielä tapahtunut. Vähätkin limat kuivuneet, ovistestit haalentuneet ja FF näyttää punaista valoa. Miten tähän nyt pitäisi suhtautua?
Tulkitsisin samoin et ovista ei ollu, kun lämmöt ei noussu. Flunssahan voi kanssa siirtää ovista. Eihän tuoss auta ku joko jäähä oottaa tuleeko menkkoja, tai jatkaa tikutteluja. Limat kyllä ilmaantuu uudestaan, jos ovis vielä on tuloillaan.. :)
Imetätkö muuten vielä? Miulla imettäessä useammankin kerran käyny niin et ekat eggikset ei viel johda ovikseen, uus yritys tulee sit yleensä viikon/kahden päästä![]()
Mutta olen varmaan maailman surkein tässä puuhassa ja itsekin vasta aloittelijan kengissä vaikka muutama kierto tullut harjoiteltua.Minä!Mutta olen varmaan maailman surkein tässä puuhassa ja itsekin vasta aloittelijan kengissä vaikka muutama kierto tullut harjoiteltua.
Ja nyt pohdin mitähän tää oma käppyrä meinaa..
Flo sovelluksen mukaan olisi dpo 6, mutta itse epäilen onko ovista ollutkaan. Tähän kiertoon jäi ovistestitkin ostamatta, niin eipä oo tullu todennettua koko ovista.
Jännä nähdä miltä huominen näyttää![]()
mä en osaa yhtään tulkita näitä vielä 

Oviskuoppa? Onko sulla jotain arvausta kierron pituudesta - pystyykö siitä arvelemaan mitään tulkinnan arvauksien tueksi...?Jee, edes joku
Tippuipa jännän alasmä en osaa yhtään tulkita näitä vielä
Seuraillaan![]()

Oviskuoppa? Onko sulla jotain arvausta kierron pituudesta - pystyykö siitä arvelemaan mitään tulkinnan arvauksien tueksi...?

Löytyykö palstalta vielä mittailijoita? Itse aloitin tässä kierrossa ja vasta kolmena aamuna mittailut :)
View attachment 86193
tässä kierrossa oli pitkästä aikaa tällanen. Raskauteen en tosin usko mutta moni aikaisempi kierto vaan sahannut ees taas poislukien luge/terokierrot joissa lämmöt nousee aina lääkkeen takiakin.
Tämä näyttää hyvältä kans :)!Mulla Flo ennustikin että ovis olisi myöhästynyt viikolla.. Ja lämpökäppyrä on jotenkin selkeämpi kuin muissa kierroissa.
Yleensä mullakin sahaa vaan ees taas, ees taas, eikä Flo aina onnistu edes ovista laskemaan.