Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Mä taktikoin ja tilasin just tota myo-inositolia jotta jos menkat alkaa niin pääsen heti aloittamaan ne. Se oikeesti auttoi henkisesti tähän malttamattomuuteen. Jos ei raskaudesta saa intoilla pian niin uudesta kierrosta sitten tuon inositolin ansiosta. Mulla on korkeat odotukset sen suhteen! Oon kuullut sen verran paljon hyvää 
Toivottavasti aika kuuluu armollisesti ja saat hyviä uutisiaEilen soittelin neuvolaan,
Sain ajan ultraan 3.5. Eli reilu viikko pitäisi malttaa odotella että tiedetään missä mennään
Digitesti tältä aamulta ja muut testit yhtä vahvaa kuin aiemmin, ellei ihan aavistuksen vahvempaa. Ja testejä oon nyt tehnyt liikaakin pitkin päivää, selvästikään ei vaikuta nyt onko aamuvirtsasta vai ei.
https://www.nettiapteekki.fi/produc...00-magnum-medical?_pos=1&_sid=c5b018880&_ss=r tämän tilasin@Malttamaton145 toivotaan mitä parhaimpia uutisia ultrasta
@Enniy pahoittelut ja tsempit
Ja muille myös ketkä uuteen kiertoon siirtyivät.
Täällä vielä bongaillaan sitä ovista, en nyt ohan ole vakuuttunut onestepin testeista kun vaihtelevat viivat aamu/päivä/ilta.
Eilen nippailu vasemmalta taas niinkuin aina oviksen aikoihin ja egg white limaisuus huipussaan.
@Celestia minäkin tutkin tuota valmistetta, saako kysyä tuotteen minkä tilasit?
Jos tuon nac purkin söisi loppuun ja katsois sitten tuota seuraavaksi
Hauska muutenyks päivä huomasin että mun mies on muutaman päivä syönyt mun MAMA multivitamiinivalmistetta
Vaihdoin tavallisen multivitamiinin siihen kun rate sitä suositteli
Onko täällä kokemusta Sofin herkistä testeistä? Mulla antanu nyt parina päivänä todella selvää roskishaamua…. Tyhmää katsoa testiajan jälkeen tiedän, mutta en oo eläissäni ennen saanut edes viivanpaikkaa testeihin.
Aijaa@IiJa-99 Miltäs tänään näyttää?Mulla on joku muistikuva että toisessa ketjussa ollut puhetta, että Sofit tummuu todella hitaasti. Onko sulla PC:tä?
Mikä dpo sulla on?AijaaEn oo testannu sen jälkeen. Eilen kävin ostaa pc ja huomenna aattelin testata. On fiman virkistyjäiset nii tiiän voiko ottaa mitään. Huomenna pitäs menkkojen alkaa ja onki olo, että alkaa hetkenä minä hyvänsä
![]()
Aika selvä kyllä, mä veikkaan ettei enää mikään turha viivanen
VoiPitääpä tännekin päivitellä tilannetta.
Nyt ollut kirkasta vuotoa pyyhittäessä. Ovulaatiosta laskettuna pitäisi olla 5+6
Eilen kesken työpäivän alkoi kivut ja lääkäriin siitä. Epäilynä kohdunulkoinen. Ultrattiin (laitteet tasoa tk) Sitä ei todettu, toki kohdussakaan ei vielä mitään näkynyt muuta kuin paksuuntunut limakalvo. Lääkäri toki moneen kertaan sanoi että on vielä aikaiset viikot näkymiselle. Verikokeet määräsi x3 ja ensiviikolla sitten uutta ultraa ellei muutosta voinnissa.
Nyt ei ole kipuja eilisen jälkeen ollut, mutta nyt taas päivällä vuotelee jonkun verran. Tämän päivän verikoetulos saatu 157. Testailin vielä kotona raskaustestin ja on haaleampi kuin mitä aiemmat testit. Alkaa pienikin toivon kipinä olla menetettynä
Ei tuo verikokeiden tuloskaan taida kovin hyvä olla? Toki katsoin että aika isot viitearvot näissä on ettei pelkästään yhtä arvoa pysty hirveästi analysoimaan.
Kiitos kun jaoit kokemuksen.VoiOn kovin alhainen arvo noille päiville, valitettavasti. Mutta nyt sen sitten näkee mihin suuntaan etenee. Noilla viikoilla itsellä ollut kymmenen tuhannen paremmalla puolen arvo. Ulkoisessa oli tuohon aikaan reilu 400 arvo. Näyttää kyllä kovasti siltä että on varhainen keskenmeno.
Mulla näkyi vasta dpo 14 ihan tosi haalea viiva eikä ennen sitä mitään testeissä. Oikeestaan vasta dpo 18 alkoi olla sillai vahvan värikäs viiva. Elä vielä hätäil@Jiin3s tänään dpo14.
@Beanen selvä tosiaan, veikkaan että joku kiinnittymisyritys jos ei huomenna testissä enään mitään näy. Kiva sinällään että ekaa kertaa ois ees jotaki yrittäny tapahtua.
Hyvä idea varmasti antaa kohdun palautua. Itse yritän aina ajatella, että asiat menevät juuri niinkuin on tarkoitettu![]()
Oho sullapa on tosi myöhää näkynyMulla näkyi vasta dpo 14 ihan tosi haalea viiva eikä ennen sitä mitään testeissä. Oikeestaan vasta dpo 18 alkoi olla sillai vahvan värikäs viiva. Elä vielä hätäil![]()
Pc, raskauskeiju ja apteekin ultra sekä clearblue. Toki voi vaikuttaa kiinnitymisajankohtakin tähän. Tuntui kiinnittymis nipistelyt dpo 8-9 päivinä. Joillakin voi kiinnittyä aikaisemmin ja joillakin myöhemminkin.Oho sullapa on tosi myöhää näkynymillä testasit?