Kyllä tuoki viikko uhkaavasti lähenee, kun sinne joutuu! Mää oon jotenki alkanut itseä siihen alustamaan, että sinne saakka mennään.. Mutta pääasia että pimpula saahaan terveenä ulos, keinolla millä hyvänsä!
tsemppiä MrsV ja HKI!!!!! Ihana mies sulla HKI, lens räkä ku hörähdin... näin niin mielessäni kuinka se leikkaa sun varpaankynsiä keskellä yötä supistusten ja volinan kourissa
Elämä täällä foorumilla on yhtä jännitystä! Mä veikkaan et Milleri on jo tositoimissa ku eijjoo ilmotellu itestään mitään! Eikös sillä ollu tänään LA ja neuvola..
Tässä!! Perkeleen valkopunaraitasen onnimmainoksen takia mun puhelin eikä tabletti suostunut lataan näitä sivuja.. mutta nyt pääsee taas kirjoittelee :)
Eikä mitään uutta markkinoilla. Ei tälläkään kukaa päässy yllättää, ku syntyneet vilkaisin. 8)
Oon yli turvonnu ja päätä särkee kokoaja; mutta luulen, että johtuu näistä säistä. Ukkosta kokoaja ilmassa.
Kävin myös vyöhyketerapiassa, mikä oli ihan jänskä ja rentouttava kokemus. Mutta ei näillä viikoilla kuulemma mitää synnystä lähdetä käynnistelee niiden pisteiden avulla. Jalkapohjan jonku ihme pisteen mukaan, mun synnytys alkaa vesien menolla. Koska siellä on joku pussukka? Supistus tapauksessa olis kuun sirpin muotoinen alue. Joo jänniä uskomuksia, kyseessä oli vauvantai yksityisneuvola, jossa on siis kätilö joka näitä tekee :)
Onko meitä ees montaa enää, kellä melonit vielä massussa kasvaa?! :D Mää nyt oon varma ku LA ylitetty, että tämä ei itestään lähe tulemaan.. tarvitaan vähä avustusta. En tiiä vaan kauanko pystyn oleen tän järettömän paineen kans, vaikka nytki makaan sohvalla, sattuu alapäähän hulluna. Saati kun yritän liikkua.. synnytyksen jälkeen mun toosa varmaan kipsataan :D
Meitä on ehkä viis täällä enää, ketkä vielä oottelee!
Mulla olis vielä viikko! Apua. Tuntuu välillä ettei jaksas enää päivääkään ja sitte taas tulee paniikkihetkiä eikä haluaiskaan että ens viikko tulee, kun pelottaa!
No ei meitä montaa enää oo, vasta oli koko porukka vielä kokonaisina, niin nyt tässä sitä ollaan, viimeisten joukossa! :)
Mulla ihan samat fiilikset Mimii ku sullakin, kärsimättömänä oottaa joko,joko ja sitte ku alkaa supistuksia tuleen tai muuta, iskee paniikki että ei kai vielä, tosi ristiriitasta.