T
Tähti ★
Vieras
="Sirpa40, post: 1960505, member: 97511
Mutta Tähti, sulla siis tulee maitoa. Mikä siinä on sellaista, ettei oo sun juttu? Vauva ei saa kunnon otetta? Vai se on tottunu pulloon, ni ei halua imeä?
Sirpa40:)
maitoa tulee, mutta poika on vaativa, 50-70milliä juo hetkessä, pullosta menee niin sutjakasti. Pojalla on kova kiire saada vatsa täyteen.Tissistä saa hyvin otteen, mutta kärsivällisyys on toinen juttu, imetys ei oo ihan niin helppoa, kun kuvittelin

Meille päivä oli onnenpäivä!!! Kaksi päivää käynnisteltiin osastolla, mutta vain pientä tehoa oli. Saliin suunnitellusti perjantai aamuna. Kalvot puhkaistiin ja lääkkeellä lisää tehoa supistuksiin. Sieltähän saapuikin komeat supparit jotka selätettiin aluksi ilokaasulla ja viimeiseen tuntiin tarvittiin sitten epiduraali avuksi. Kokonaisuudessaan meni 4h34min koko touhuun ja 7min oli ponnistusvaihe.
Toivottavasti saitte lapsen lopettamaan sivustojen katselun.
Näistä mä tykkään. Söpösti muutettu hei: paha mieli = ettet saa kilareita mulle 
