Raskaaksi 2016

Jaksamisia lara ♡♡
Tosiaan yllättäen ku vuoto alkaa ni se on tavallaan helvetin pelottavaa vaikka tasan tietää mitä se on..
Kunhan ei jää liikaa sitä asiaa miettimään ni ajan kanssa helpottaa..

♡♡♡♡♡♡
 
Voi lara...paljon voimia toivottelen sulle!

On. Tänään kp 23/27, dpo 8. Tilaamieni ovistestiliuskojen mukana tuli pari herkkää liuska r-testiä myös.. ne välillä huhuilee mua tuolta vessan kaapista :) mut ei kai mitään järkeä tehdä testiä tyyliin ennen dpo 12, vai? Mitään tuntoja ei ole. (En oo muuten eläessäni hiplannu omia tissejä näin paljon, kun nyt kun yritän tunnistaa jotain raskauteen viittaavaa arkuutta :D)
 
Lara pahoittelut! Itsellä juuri sama tuoreessa muistissa kun lopetin vuotamisen jouluna. Nyt jo elämä tuntuu paljon paremmalta ja kohti uutta yritystä <3 jos yhtään helpottaa niin ajan kanssa surusta pääsee yli vaikka itse romahtelin vähän väliä!
 
Pahoittelut Laralle.

Täällä ovistesti samanlainen ku eilen.. Eli vaihtoehtoja on kaksi, ovis meni jo tai on vasta tulossa... Jatkan testaamista vielä sinne kp18 asti. Tänään kp15.
 
LaRalle voimia ♡ parempi tosiaan että alko ittekseen, toivottavasti menee hyvin. Ajan kanssa helpottaa mutta aina sen muistaa.
 
:Heartred Aika ihana kun on tällaisia keskustelupalstoja täynnä ihania ihmisiä :Heartred ei mulla nyt muuta =)
 
Niemja minulla lähti kierto käyntiin vko vyöhyketerapian jälkeen. Kait sekin on yksilöllistä mutta toivotaan parasta et vaikuttais nopeasti.

LaRalle voimia! Tiedän niin tunteet mitä käyt läpi!!

Aikamoinen plussa tuuli täällä on jo puhaltanut. Onnea niistä ja lisääkin saa tulla, kiitos!!

On: olen pystynyt tämän kierron alun olemaan tjot meiningissä ja siihen tyytyväinen. Huomaan et ressaan vähemmän vaikka ajatuksissa tämä asia kyllä on! Ovis menee nyt reissussa ohi eli ei tarvi koko kierossa ressata mitään :rolleyes: Vitamiinit ostettu miehelle ja itelle ja nyt ne kuntoon ja sit uutta matoa koukkuun :grin tällä vkolla hieroja, ens vkolla osteopatia ja kuun lopussa vielä moderni vyöhyketerapia. Ei jää ainakaan kropan hoidosta kiinni!!

PiPaNat yritystä 08/15 (kun kierto käynnistyi)
 
Laralle voimia <3

On: täällä luget alkaa vaikuttaa. Aiemmissa kierroissa ei ole rinnat olleet näin raskaat. Muutenkin kun omaa isot rinnat niin niiden muutosta ei niin herkästi huomaa, mutta nytten kyllä tuntee kun näitä säkkejä kantaa :D
Vv:täkin tulee normaalia reippaammin ja ihana ystäväni närästys on ollut kaverinani jo viikon. Välillä nousee ihan hapot kurkkuun asti, niitä onkin sitten kiva nieleskellä. :D

Jollain muullakin ovistestien mukana tulleet erittäin herkät halppistestit huutelee kaapissa, täällä tekee samaa... :)

Muurahainen kp 19, dpo 7, yk 23, testaa 10.01
 
Olen viettänyt vähän hiljaiseloa. Tiedätte varmaan. Kun tuntuu, että koko muu maailma on raskaana ja täynnä pikkuvauvoja ja itsellä ei tärppää sitten niin mitenkään. Tänään oletetusti kirkas nega tikussa. Dpo13. Seuraava mahdollisuus maaliskuussa. Yritetty 09/14. Ahdistaa, suututtaa, pelottaa. Mitäs jos sitä plussaa ei enää koskaan tulekaan? Montako kertaa haluan vielä pettyä, koska pistetään hanskat tiskiin? Kuinka kauan näitä uteluita toisesta lapsesta pitää vielä kuunnella? Täytän kohta 36, biologia tulee pian vastaan.

Että semmosissa fiiliksissä täällä, sori nyt omanapailut. Tervetuloa uusille ja lämpimät onnittelut plussanneille!

TJOTTAILIJAT/YRITTÄJÄT:

Katjusha
Mymmelisti
yk 41 / 1
Haikaranyytti yk 31 (ensimmäistä)
PikkuMinski 10/13 yk28
'muurahainen' yritystä 11/13 yk 23
Juliet yk20
Viipsukka yk18
Junibea yritystä 07/14
Hileinen yk 16
Ninukki yk13
Piipaa yritystä 09/14 (2. toiveissa)
Emi00 yk11
Maiskukka yk10
Mrsc yk 10
Puhvis yk9
Minni2 yk 9
Viima♡ yk 9
Jasmi yritystä 3/15 alkaen
Jopsu yk 7
PiPaNat yk 6
Arwen yk6
Puikula yk 6
Helinäkeiju yritystä 7/15
Tyttötiikeri yk 5
Larppaaa yk5
Carolyn yk5
Mamma_88 Yk 5
Pätkis85 Yk 5
MaKa81 yritystä 8/15,yk 5
Kärpänen yk4
Nemira yk 4
Gatusa tjot yk 4
Senni_ yk4
Piia84 8/15 alkaen, kolmatta toivoen
Toinenpikkuinenko yk 4
iijamariija tjot 09/15
Norael yk3
Syksyinen yk3
RouvaKettunen yk 3
Vargynja tjotyk3
Sydänkäpynen yritystä 10/15
AstaE yk3
Manteli90 yk2
Kirppu^ yk 2
Ansaki yk 2
Unajama Yk1
Rbck yk1
Mileim yritystä 11/15
Niemja tjot 12/15
Mauste yk1
diabolicat
Nyytikki2


PLUSSANNEET:

Nenna yk19 LA 08/16
Jennyhannele yk5 LA 09/16
Mantunen yk 1 LA 09/16
Lilium yk 1 LA
Kärpänen yk 4 LA 09/16
 
Minuu alko kiinnostaa tuo vyöhyketerapia kierron käynnistäjänä. Poika nyt 1v, imetän vielä n.7 kertaa päivässä. Kierron käynnistymistä odoteltu pitkään vaikka tiedän että imetys estää. Voiko vyöhyketerapiassa käydä jos imettää? Siis voiko siitä olla apuja vielä imettävän kierron käynnistymiseen? Ja onko vyöhyterapeuteissa eroja? Miulla ei oo muuta kokemusta vyöhyketerapiasta kun se et pojan kaa käytiin ja vyöhyketerapialla saatiin apu pojan koliikkiin 2kk iässä. Mietin vaan et jos tässä lähtis itelleni varaamaan aikaa vyöhyketerapiaan ni onkohan sillä väliä mistä aikaa kyselen? Jos joku asiasta tietävä, PiPaNat tai joku muu, osaa vastata ni kiitos :)

Täällä siis IceQueen kierron käynnistymistä odottelee. Toiselle annettu lupa jo 3/15.
 
Voimia LaRa!

Mantelille onnittelut! <3

Syksyinen, musta ainakaan ei ole järkeä tehdä testiä ennen dpo12:a. Ei tietenkään millään pahalla niitä kohtaan, jotka tekee, mut ite en halua tehdä isoa liutaa ylimääräsiä turhia negatestejä. Joillainhan kiinnittyykin (muistaakseni) vasta dpo10. Mut jokanen tyylillään.

Jopas menee vaikeaksi kp:n määritys kun lääkäritkin on eri mieltä asiasta. :D No, taidan laskea sen ilmeisesti yleisimmän mukaan (eli jos alkaa kuuden jälkeen, seuraava päivä on kp1). On ainakin helppo laskea tässä kierrossa.

tjotyk3 kp3
 
Voimia Lara, varmasti raskasta!

Voi piipaa ♡

Tsemppiä piinailijoille. Minäkin kannatan mahdollisimman myöhäistä testailua, mutta se voi olla helpommin sanottu kuin tehty..

On. Tänään etenkin oikea rinta ollut kipeä, myös vasemmassa olen aistivinani herkkyyttä. Alavatsalla paineen tuntua ja nippailuja, nivusta vihlonut. En kyllä usko vielä että olis mitään plussaan viittaavia nämä, sen verran aikaiset dpot vielä. Mutta kyllä nyt niin toivon.. aiemnissa kierroissa ei oo rinnoissa ollut tällaista kipua /herkkyyttä.. voi kunpa.

Kp 16, dpo 4, yk 3
 
TJOTTAILIJAT/YRITTÄJÄT:
Katjusha .....
Mymmelisti yk 41 / 1
Haikaranyytti yk 31 (ensimmäistä)
PikkuMinski 10/13 yk28
'muurahainen' yritystä 11/13 yk 23
Juliet yk20
Viipsukka yk18
Junibea yritystä 07/14
Hileinen yk 16
Ninukki yk13
Piipaa yk11
Emi00 yk11
Maiskukka yk10
Mrsc yk 10
Puhvis yk9
Minni2 yk 9
Viima♡ yk 9
Jasmi yritystä 3/15 alkaen
Jopsu yk 7
PiPaNat yk 6
Arwen yk6
Puikula yk 6
Helinäkeiju yritystä 7/15
Tyttötiikeri yk 5
Larppaaa yk5
Carolyn yk5
Mamma_88 Yk 5
Pätkis85 Yk 5
MaKa81 yritystä 8/15,yk 5
Kärpänen yk4
Nemira yk 4
Gatusa tjot yk 4
Senni_ yk4
Piia84 8/15 alkaen, kolmatta toivoen
Toinenpikkuinenko yk 4
iijamariija tjot 09/15
Norael yk3
Syksyinen yk3
RouvaKettunen yk 3
Vargynja tjotyk3
Sydänkäpynen yritystä 10/15
AstaE yk3
Manteli90 yk2
Kirppu^ yk 2
Ansaki yk 2
Unajama Yk1
Rbck yk1
Mileim yritystä 11/15
Niemja tjot 12/15
Mauste yk1
diabolicat
Nyytikki2


PLUSSANNEET:

Nenna yk19 LA 08/16
Jennyhannele yk5 LA 09/16
Mantunen yk 1 LA 09/16
Lilium yk 1 LA
Kärpänen yk 4 LA 09/16


Katjusha, laitoin sun kohalle pisteet etten koko aika katois listalta kun lihavointi katoaa..
 
Moi!

Mä tulen mukaan tänne :) Voi olla etten aina pysy mukana jos kirjoitustahti on kova.
Taustaa, meillä on kolmas toiveissa. Kaksi edellistä lasta syntynyt 09/2013 ja 12/2014 :Heartred Kolmannelle annettu lupa tulla periaatteessa heti kuopuksen synnyttyä (vuosi sitten), mutta imetys ainakin on täällä ehkäissyt. Kierto alkoi heinäkuusta,, tjottailen menty 08/2015 lähtien. Imetän vielä nuorimmaista 2 kertaa vrkaudessa. "Tosiyritys" alkaa vasta sitten kun imetys loppuu kokonaan. Kuopus kylläkin sai alkunsa vaikka vielä vähän imetin, niin toiveet on korkealla että nytkin uusi raskaus olisi mahdollista :)

Nyt menossa kp 20/29, tjot 5. Tässä kierrossa ensimmäistä kertaa ikinä tuli pientä (pyyhkiessä) välivuotoa kp 15. Lukemani perusteella voisi olla ovulaatiovuotoa. Tai sitten ei. En tiedä onko tämä hyvä vai huono juttu... Mutta sehän jää nähtäväksi. Testiä suunnittelin tekeväni 14.1 ellei menkat ala ennen sitä. Toivottavasti maltan odottaa sinne asti. Itseni tuntien voi olla vaikeaa :angelic::nailbiting: Odotukset on kovat.... Mutta jos pettymys iskee, niin tavoite siis tulla Raskaaksi 2016 :)

Kommentoin muille kun pääsen juttuihin sisään :happy: Useampi tuttu nimimerkki täältä löytyi. Mieluummin olisin tietenkin nähneet plussanneissa :Heartred

Sandy kp 20/29 tjot 5 (ehkä dpo5)
 
Hei kaikille! :) mä voisin tulla kans tänne! Yritys meillä alkoi 8/14 ja takana on yksi varhainen keskenmeno(9/15) ja yksi kemiallinen raskaus(kuukausi sitten). Nyt hieman haikein fiiliksin vielä mut puolison tuella katse saatu suunnattua eteenpäin! Toivon et me kaikki saadaan pian plussat ja onnea niille jotka täällä ovat jo plussanneet <3

Jos joku viittis mut lisätä siihen listaan eli yritystä 8/14
Kiitos paljon etukäteen
 
Takaisin
Top