Raskaaksi 2015

Täällä on semmoinen olo että millon vaan alkaa tulla verta, maha ei oo iha nii kipeä kun yleensä ennen menkkoja mut silti koko ajan semmonen tunne mahassa. Rinnat oli yön aikana kipeytyneet vähäsen. Maha senkun jatkaa tätä sekasin olemista -.- jännä päivä 31/31 jatkuuko kierto vai ei! Myös kuukausi sitten sain sen km ja unissa oli myös tänä yönä.
 
Muokattu viimeksi:
Carnagan. :( olen niin pahoillani. Voimia ja halauksia sinne. Toivotaan vielä pientä ihmettä, että vuoto olisi harmitonta!
 
Jasmi, toivotaan ett plussa tulisi❤

Mie näin viimeyönä unta, ett tein testin ja sain siihen kaksi viivaa. Olin äärettömän onnellinen, samoin mies kun hälle sain kerrottua. Herätessä vain itkin kun ei tota todellisuudessa tapahdu niin helposti. Tai oltiin kai unessa samassa tilanteessa ku todellisuudessakin, vuosi yritystä takana. Noh, raastavaa joka tapauksessa! :(

Nenna kp11/33(28-35) yk12
 
Lukutoukka pahoittelut negasta, jospa se vielä plussaksi muuttuis. :)

Carnagan ehkä se on vain jotain harmitonta vuotoa, toivottavasti ei kuitenkaan ole kesken mennyt. Tsemppiä! :Heartred

Hampaaton eli pian tihrustellaan sinun kahta viivaa, jee! :wink

jasmillakin jännäpäivä tiedossa, toivottavasti täti jättää tulematta sinne. :happy:

nennaa kyllä tuo sinun unesi vielä toteutuu, usko pois. :shy:

enu kp12/31
 
Silv, no jo on mieheltäs painoa tippunut! :O

Beisla, joo, kyllä tuossa ajassa ehtii jo jonnii verran :)
Hienoa että siellä alkaa helpottamaan vointi! samaa olen lukenut, että lähinnäjatkuvalla käytöllä on haittaa noista tulehduskipulääkkeistä. Ja joku buranasta kirjotteli, niinei kai se enää nykyään niin pannassa ole muutenkaan, vikalla kolmanneksella ei muistaakseni suositeltu enää.

ninukki, tervetuloa! :)

Hampaaton ollu reippaana :) Mäkään en oo tuosta klo 18 "säännöstä" liiemmin kuullu. tai olin mä siitä lukenu joskus ja suoraan sanottuna en kyllä itelläni ainakaan perusta. Jos menkat alkaa niin ne alkaa enkä alota laskemista seuraavana päivänä, tärkeintä kai on että laskee aina samalla tapaa :)
Ompa siellä jännät päivt menossa!! Tsemppiä piinailuun :)

Maaritmarianne, toivottavasti tarkottas hyvää! :)

Meritähti, kiva että siellä hyvät fiilikset :) Mennään muuten samoissa kieropäivissä! Täälläkin kp17 ja joku muukin oli ihan samoissa, en vaan nyt muista kuka.. :)

Lucky, plussatuulia sinnekkin :)

Aphrael, täälläkin oli muuten ihan kamalaturvotus heti oviksen jälkeen, päivän pari oli kessi ihan pömpällään vaik oli just ahkera treeniviikko takana.
Mäkin kävin mahdollisen La:n nyt ekaa kertaa tarkistamassa kun on tällainen positiivinen fiilis valloillaan ja 27-28.12 tienoille se menis. Ei ihan ihanne, mut en mä voi mitään taukoa pitää siks et millon laskettuaika olis "mukava". Lapsi on aina lahja, tulee se millon vaan :)

Esma, tottakai sait itsesi lisäillä ja ihanaa masunkasvatusta sinne! :)

Miilia, mä olin tuon omenaviinietikan ihan unohtanu! Joskus parikymppisenäsitä tovin otin. Millä annostuksella otat? Mulla on nestettä kropassa edelleen ja toki kuutisen raskauskiloakin vielä, treenamalla kiinteytyy mut kilot ei vaan karise. Imetysvarat on tiukassa ;)
Pahoittelut massiivisesta vuodosta ja tsemppiä tähänkiertoon, okoon se The one! :)

Lumikello, en usko et vois uutta raskautta vielä näyttää :)

Taikatuuli, tsemppiä piinapäiviin! Tallettelut on ainakin hoidettu hyvinja ovis kuulostaa hyvinkin selkeältä siellä :)

Lukutoukka, voi ei *halaus*..

Haiidille synttärionnet ja toivottavasti plussa pärähtää! :)

Carnagan, valtaisat pahoittelut!!♥

Nennaa, voimikäuni ja fiiliset.. Iso halaus ♥

Päänsäryistä ollu puhetta. Mulla se oli vuosia kroonisena seuralaisena ja lääkkeenä panacod +jatkuva estolääkitys(nimäe en enäämuista), mikään muua ei auttanu. oli liian jatkuvaa ollakseen migreeniä.
Ekan raskauden myötä tilanne on kyl helpottanu paljon! Panacodeja en oo saanu syyö raskauksian ja imetyksen aikana, mut 1mg panadol tai 800 burana auttaa välillä+ hierojalla kävin aika säännöllisesti. Onneks mieskin hieroo kotosalla ja nyt treenaamisen alottamisenjälkeen ollu paikatkin paremmassa kunnossa ja vähemmän hedareita :)

Täällä kp17 ja dpo2 oletan. Haluja ja kosteutta on edelleen, samoin alamahakipuja, sellasta tylppää jomotusta, mutta ovistesti näyttäny jo kaks päivää negaa. Eli eiköhän se tosiaanole irronnu munasolu joka jo motuksen nyt aiheuttaa. Miehen uus tatska luultavasti aiheuttaa panetuksen :D Mä siis todella tykkään tatskoista.. ;)
Nyt iski sit kauhia himo saada itellekki uus ja isohko tatska selkään, sitä siis suunnitteilla ja tekoa toukokuun alussa varmaankin.
Jos tässä kierrossa tärppää, niin silloin olis varmaan rv6, uskaltaiskohan enää tehä?
Jotenkin miellän ite, et niin kauankun ei oo istukkaa eikä yhteistä verenkiertoa, niin omat tekemiset ei kauhiasti vaikuta(en siis juo enkä polta muutenkaan), mut toki jos jotain pieleen menee ja saa tulehduksen tms,niin onhan se kurja juttu..
Jotenkaan ei millään malttais paria vuotta odottaa(raskaus+kilojen karistus), mutta tottakai pikkuinen on aina etusijalla. Katotaan miten tässä kierrossa nyt käy :)
Elen käytiin kuopuksen,koiran ja siskon kanssa reilun 6km lenkillä ja tänään salille varmaankin, nyt toviksi ompelemaan ennenkuin pitää lähteä esikoista hakemaan. Ihanaa päivää kaikille! :)
 
Soffie meininki on melkeen ku teurastamolla eli pirun menkat tuli. Ihmettelen vaan kun lima oli ensin semmosta silppua o.o
 
Lauruskaah: Tää naiseus taitaa olla yhtä ihmetystä kp1 eteenpäin AINA :D Tammi vauvat on cool, sitä seuraavaksi yrittää ;)

ON: jostain hemmetin syystä oli pakko tänään pissiä uudestaan ovis tikulle, koska ennen en ole nähnyt vain yhtä viivaa ovis testissä (eilen oli varmaan liian laimeaa pissaa) Aamulla kuitenkin kaksi viivaa, mutta ei kuitenkaan olleet tasa vahvuisia. Oli vaan pakko varmistaa, etten ole joku yhden viivan viallinen nainen :D Käyn jotenkin todella tunteella, ja ahdistaa se vahva tunne itsellä, etten KOSKAAN tule saamaan omaa lasta. Niin erikoista, että tuntee sen näin vahvasti. Nyt sitä pohtii, että pitäisikö kokonaan lopettaa kuumeilu ja muu kaikki vauva hömpötys. Ja jatkaa elämää maailman parhaan aviomiehen kanssa? Oonko nyt ihan tyhmä, on vaan älyttömän lannistunut olo ja sen päälle käyn todella tunteella.

Soffie kp31/28
 
Jasmi, kävi mielessä. Kivut ei oo mitkään ihmeelliset, ei oo koskaan olleet, mutta menkat tuli päivän aiemmin ja ennen niitä oli aika selkeitä oireita..

Soffie eiköhän tänne nyt sit tammivauva tule, kun laitin sen jo tilaukseenkin :D
 
Nii onhan se paljon mahdollista ku suurinta osaa keskenmenoista ei edes huomata kun ne tulee iha alussa. :eek: mutta onnea tammivauvan kanssa eiköhän se tärppää kerran oot sen jo tilannut :wink
 
Carnaganille voimia ja kaikkea hyvää tulevaan <3

On. Näyttää siltä että täti on pakkaamassa kamojaan ja suunnittelemassa lähtöä, Jes! :D

Miten teillä muilla on muuten miehet suhtautunut siihen kun tärppi antaa odottaa? Oma huolestui heti uimareidensa uimataidoista kun ei eka yrityksestä napannut ja on jo sanonu että jos ei vuoden yrityksen jälkeen oo tulosta nii hän lähtee tutkittavaksi, mulla kun on jo yks elävä todiste oman kropan toimivuudesta.. Kyllä se siitä vähän rauhoittu kun selitti miten nää hommat toimii, mut on se nii ihana ku se tsemppaa mua ja vähä itteäänki aina ku täti tulee, että no koht alkaa uus yritys ja ehkä se tällä kertaa osuu, kyllä me vielä onnistutaan :) <3

Ninukki kp4/30-50 yk5
 
Takaisin
Top