Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Ajattelin tehdä lauantaina, kun mieskin on kotona. Silloin olisi siis 5+5 ja pitäis saada 3+ digiin, kun 28.2. sain sen 2-3. Siitä maanantaina olis 6+0, jolloin ajattelin soittaa neuvolaan. Mies on paljon nyt poissa kotoa töittensä takia, mikä on tietysti aika surullista tilanteen huomioon ottaen. Mutta onneksi tätä ei kestä kauaa.Niin se on totta, että on hintavia. Mun on pakko mennä, kun ei ole sitä luottoa ja toisaalta en halua käydä taas turhaan ekassa neuvolassa.
Meillä kun on sama LA niin mikä päivä ajattelit tehdä ensiviikolla digin ja oletko tehnyt aikaisemmin?
Mä pohdin uskallanko tehdä jo huomenna kun on 5+0 :D
Viime raskaudessa tein 3+5 digin ja näytti jo 2-3 ja seuraavan tein 4+6 jolloin näytti 3+
Nyt tein myös 3+5 mutta näytti vasta 1-2. Sit tein uuden 4+0 ja näytti 2-3. Eli tässä raskaudessa hcg nousee hitaammin
Mua vähä jännittää ku ei kauheesti oo viivat vahvistunu![]()
Mua polttelee viimeinen digi ihan hirveästi :D Mut en tehny viel tänä aamuna, tänään siis 5+0. Haluisin niin nähdä sen 3+ mut pelottaa et siihen tulee viel 2-3. Viime raskaudessa hcg nousi paljon nopeampaa ja väkisinkin tulee mietittyä sitä...
Se olis kans yks vaihtoehto, et tekisin vielä jonku perus testin, et saisin leffa viivat :D

Mä tein just eilen digin, toiveena just ton 3+ näkeminen. Mut ei:arghh: ehkäpä loppu viikost sit, tänään siis 5+1. Noilla testeillä teen itelleni tän todelliseks, ku ei oikee oireita mihinkään suuntaan![]()
Mä tein digin aamulla toiveena 3+ jotain mut jotain meni pieleen ja koko testi sammui ennen aikojaan. Aamusta yökkäilin miehen keittämälle kahville, mikä on aiemmin ollut ihan positiivinen merkki raskauden etenemisestä .tänään 5+1.

(Täytyypi varmaan ostaa digi että mies saa sen sanan raskaana sieltä
) Viikkoja pitäisi olla kasassa 4+4 menkojan mukaan, oviksista en tikuttanu enkä oikeestaan oireillukaan jotan ton mukaan nyt mennään. 

I feel you, mullakaan ei ole oikein muita oireita kuin tää rintojen arkuus. että en itekää tietäis olevani raskaana ellen olis nähny niitä testejä.Täällä yksi esikoista odottava ilmoittautuu mukaan. Viiva omasta mielestä testissä jo ihan vahva, mutta mies on sitä mieltä että vasta kun on leffa viivat niin oon raskaana.(Täytyypi varmaan ostaa digi että mies saa sen sanan raskaana sieltä
) Viikkoja pitäisi olla kasassa 5+5 menkojan mukaan, oviksista en tikuttanu enkä oikeestaan oireillukaan jotan ton mukaan nyt mennään.
Jännittää kamalasti tämä oireettomuus! Ei siis ole minkäänlaisia oireita, en uskoisi olevani raskaana jos en sitä toistaviivaa sielä testissä olisi nähnyt.![]()
Täällä yksi esikoista odottava ilmoittautuu mukaan. Viiva omasta mielestä testissä jo ihan vahva, mutta mies on sitä mieltä että vasta kun on leffa viivat niin oon raskaana.(Täytyypi varmaan ostaa digi että mies saa sen sanan raskaana sieltä
) Viikkoja pitäisi olla kasassa 4+4 menkojan mukaan, oviksista en tikuttanu enkä oikeestaan oireillukaan jotan ton mukaan nyt mennään.
Jännittää kamalasti tämä oireettomuus! Ei siis ole minkäänlaisia oireita, en uskoisi olevani raskaana jos en sitä toistaviivaa sielä testissä olisi nähnyt.![]()
Mä tein digin tänään ja tuli 3+ sain myös tilattua neuvolan
Ootko tehny aiemmin digin?
Mulla pitäis viim keskiviikkona 5+2 digi näyttää 3+ jos hcg tuplaantuu joka toinen päivä. Yritän sinne kärvistellä :D
