LaraS, toivon kans että pian tulis joku ratkasu sulle sinne, etteikö tarvii pähkäillä ja elää epätietoisuudessa!
Villisilmä, voin lähettää mun tätimagneetin sinne (ei palautusoikeutta :D)
Triana, ymmärrän hyvin ton ettei jaksa olla enää toiveikas kiertojen alussa.. itellä se toiveikkuus herää kun ovistestiin pamahtaa plussa (tai aiemmin kun tunsin vaan oviksen), kun tekee talletteluja ja sit jokunen päivä sen jälkeen, ennen ku rupee taas odottelee tätiä.
Ja kannatan kans tota ideaa et laitettais lista!
ON: täällä ei oo vieläkään alkanu tiputtelu, vaikka yleensä tässä vaiheessa kiertoo jo on alkanu. (Kp29/30, dpo13). Yhtäkään testiä ei ollu tälle päivälle, mutta ei oikeestaan haittaa. Odotan alkaako menkat vai ei, sit jos myöhästyy tai jää pois niin testaan uusiks. Alavatsalla jomottaa jo menkkamaisesti, samaan aikaan nenä kamalan tukossa ja aivastuttaa jatkuvasti, runsasta valkovuotoo, iskias tullu takasin (pitäs varmaan taas reenata selkää), ja väsymys on ihan kamalaa.
Mietin yhtäkkiä, että jos mulla oiskin 'hostal uterus', eli siis kohtu olis vihamielinen ympäristö siittiöille ja alkioille, se selittäis km:n ja kemialliset raskaudet, ja lapsettomuuden oviksesen tapahtumasta huolimatta. Spekulointia, kyllä sen saa pian tietää mikä täällä mättää :)