Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
On ollut kipeät nivuset jo usean viikon ajan, puhutaan varmaan jo kahdesta kuukaudesta.Onkos täällä muille ilmestynyt vielä kipuja nivusiin? Itsellä rv 22+5 ja nyt muutaman päivän nivuset olleet arkana. Ei onneksi varsinaisesti satu, mutta tiedostan niiden olemassaolon jatkuvasti. Auttaakohan mikään venyttely tms. vai pahentaako vain tilannetta?
Kuuluuko harjoitussupistusten olla kivuliaita?sain ensimmäisen toissapäivänä, ei kestänyt kauaa, mutta oli kyllä kivuliaampi kuin olisin ajatellut niiden kuuluvan olla.
Ei kuulu olla. Millaista kipu oli? Millä viikoilla oot? Aina jos tulee kivuliaita supistuksia on hyvä mainita asiasta ja tarkastaa kohdunsuun tilanne. Ihan just in case. Itsellänikin on ollut kipeitä supistuksia eivätkä oo saaneet mitään aikaan. Joten turhaan ei kannata huolestua, mutta hyvä aina tarkistaa asia kuitenkin. :)
Osaako joku kuvailla miltä tuntuu kohdun kovettuminen? Mietin että tuntuuko se yhtäkkiä selkeästi vatsassa, vai huomaako sen esim tunnustelemalla tms?
Hämmentää nää kaikenlaiset ohimenevät kivut, vihlasut ja tuntemukset vatsan alueella, kun en tiedä yhtään mikä on mitä. Huolissani en siis ole koska mikään ei ole pidempään vaivannut, mutta on vaan niin uuno olo kun ei tiedä yhtään mitä tapahtuu![]()
Mä en ekalla kerralla tunnistanut niitä supistuksia. Neuvolantäti vatsaa tunnustellessaan sanoi, että sulla vähän supistaa, niin kokeilen vielä kohta uudestaan. En siltikään tuntenut sitä itse. Sitten vasta ihan lopussa hokasin itekkin, että jaaa, tästä se taisi puhua.