Onkohan maha tottunut liikkeisiin, kun aina en tunne mahassa mitään, mutta möyryäminen näkyy kyllä selvästi. Onneksi kunnon kääntyilyäkin on iltaisin, niin ei tarvitse huolestua. :)
Taitaa kaveri olla jo aika alhaalla, kun vihloo kohdunsuulle aina silloin tällöin aika ikävästi.
Taitaa kaveri olla jo aika alhaalla, kun vihloo kohdunsuulle aina silloin tällöin aika ikävästi.


Täälläkin pari kertaa on ollut ihan super hiljaista ja vaikka mitä makeeta olis juonut/syönyt niin siltikään ei liikettä. Se oikeesti pelästyttää jos on tiettyjen asioiden jälkeen tottunut tunteen potkuja tai muuta liikettä. Täällä on välillä vähän hiljaisempia päiviä ettei oo tuntenut kun pari kertaa jotain, mut kyl se sit on jo seuraavana päivänä tuntunut, et on vissiin just ollut vauvan asento niin ettei niitä tunne tai sit on tyyppi vaan lepäillyt kovin.
onneks se on helppo kääntää vauvalta sit (vaatii tosin väsyneeltä äidiltä kärsivällisyyttä:bag: ) siis jos tää rytmi jatkuu vielä syntymän jälkeen.. mulla hassusti mennyt niin et aamusta syntyneillä lapsilla on yöt menny sutjakkaasti, illalla kasin jälkeen syntyneeltä piti rytmiä kääntää ku olis sen valvomisajankohdan toteuttanu puolenyön aikaan.. siinä vasta tajusi että näähän valvoo ainaki yhen kerran pidempään päivän aikana jo viikon ikäsenä!