No hiljasta on tosiaan. Töitä pukkaa niin että meinaa hieman stressitaso nousta yli sallitun rajan... Lieneekö tämä syynä siihen, että meneillään on jo kp 28 eli menkat on 2 päivää myöhässä. Tai sitten se ovulaatio tosiaan oli pari päivää myöhemmin kuin laskennellalisesti - mitään testejähän en tässä kierrossa kellotellut kun ne menkat kesti 2 vkoa ja taisi vasta tuona aikana oikeasti tapahtua se km-vuoto loppuun.
Menkkaolot alkaa olla kohdillaan, kun tänään töissä iski migreeni joka tyypillisesti on merkinnyt vuodon aloitusta seuraavana päivänä. Raskaanakaan en ole, kun testin tein tänä aamuna ja tyhjää täynnähän tuo oli.
Näyttää siis että uusi yrityskierto käynnistyy viikonloppuna ja toive on korkealla, että hormonitoiminta km:n myötä olisi nyt jo sen verran normaali, että kierto tasaantuisi ja menkat kestäisi vain sen 5-6 päivää mitä aina ennenkin.
Hieman tuli sekavia ajatuksia mieleen, kun siitä on jo pitkä aina kun alettiin tekemään kolmosta. Ja luulin että kolmaskin voidaan tehdä kuin kaksi aiempaa, siten että päätetään vaan missä kuussa halutaan et hän syntyy. Siksi aloitettiin homma huhtikuusta, kun haluttiin aikatauluttaa seuraava ipana vasta vuodelle 2015. Hah, tällä menolla siirtyy vuoden eteenpäin, kun ei osata enää tehdä lapsia, vaan ainoastaan yritetään. Mietin jo, että mitä mä teen noille rattaille, jotka ostin jo elokuussa raskaana ollessa sille meidän kevätvauvalle? Hapristuuko ja meneekö ne pilalle kun ovat nyt täällä meillä ullakolla ainakin vuoden, todennäköisesti puolitoista, tarpeettomina?