Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
:D
. Kai tässä täytyy mennä Changelle uusimaan liivivarastoa suuremmaksi, jahka tilanne stabiloituu, kun tämänhetkisistä tuntuu jo pursuavan yli.


Myös eka raskaustesti dpo 15 oli nega (tosin hölmönä tein testin päiväpissasta ja teen lipittelyn jälkeen).. Jonkun aikaa odottelin ja ihmettelin kamalaa turvotusta ja lievää kuvotusta (olen päiväkodissa töissä, joten ensimmäinen ajatus oli että olen saanut jonkun mahapöpön), kunnes dpo 18 testiin pärähti selkeät kaksi viivaa.
Nyt rv 5+6 ja kuvotus ja turvotus alkavat jo väistyä.. Uusina oireina on tullut nälkä ja väsymys, nokosia tulee otettua ja automatkoilla nukahdeltua (onneksi sentään vain pelkääjän paikalla istuessa
). Myös nännit on aiempaa herkemmät, itselleni ihan uusi oire koska rinnat ei ole aiemmin reagoineet kuukautisiinkaan. Aika lievin oirein on kuitenkin selvitty tähän asti, katsotaan mitä tulevat viikot tuo tullessaan! Esikoista tässä odotellaan ja kaikki on uutta ja jännää.. :)