No Katjusha kävitkö hakeen testejä? Voi kun saisitte ihan luomunakin kakkosen. Teiän tyttökin on jo niin iso. Nopeesti se aika menee,muistan kun vasta kerroit plussasta.
Täällä viime kierrossa sain pitkästä aikaa kunnon ovisplussan. Voi olla että johtuu siitäkin kun tilasin testejä jotka olen huomannut toimivimmaksi mulle.

Viimesin ivf oli helmikuussa ja kroppa ollut outo sen jälkeen. Kierto piteni ja en tuntenu ovista samalla tavalla kuin yleensä. Paitsi nyt viime kierrossa. Jospa se keho rupeaisi normalisoitumaan.
Tein myöskin testin, kun tuolla toisessa "vanhojen" ryhmässä silloin puhuttiin miten saisin limistä paksummaksi. Tuli puhetta hemoglobiinista. No nyt kuitenkin testasin syödä minidisperiiniä alkukierrosta ja vähän oviksen jälkeenkin. Jostain luin että oli lääkäri jollekin määrännyt näin. Pitäisi vilkastuttaa verenkiertoa ja näin auttaa limakalvon paksuuteen. Samalla kiinnitin huomiota rautapitoisen ruoan syömiseen. En syönyt samaan aikaan mitään mikä haittaa raudan imeytymistä ja söin muutenkin enemmän rautaa sisältäviä ruokia. Tiedä sitten johtuiko siitä mutta menkat oli normaalia runsaammat ja kesti hieman pidempään.

Tuohon jos vielä ottaisi mukaan vehniksen niin voisi saada ihan hyvät oltavat alkiolle tonne.