Michayla
Jostain jotain jo tietävä
Lambi - ei kyllä minä sieltä jostain viikosta 6 tiesin olevani raskaana. Olen kuitenkin säännöllisesti noin kerran kuussa tehnyt raskaustestin ehkäisyn pois jättämisen jälkeen juurikin sen vuoksi kun oma kierto on ihan mitä sattuu. Lisäksi tietysti olokin kertoi uusista tuulista
Olivat vaan ehkä hieman varovaisia neuvolassa kun miettivät laskettua aikaa ja siksi sairaalasta yrittivät sen tiedon pohjalta tähdätä vahaisultraa viikolle 12. Ultrassa la siirtyi 11 pvä aikaisemmaksi. Nykyisillä tiedoillani olen tehnyt yhden negatiivisen testin ihan alkuraskaudesta, suurin piirtein hedelmöittymisen aikaan ja seuraava näyttikin sitten kuukauden päästä "raskaana 3+", eli viikoissa 5+ :)
Ja on jotenkin niin helppoa tää elo. Teinit tarvittaessa lapsenvahteina ja pienet tytöt (8&5) touhuaa tosi kivasti "omineen" , kun teen omia juttuja (sisällä tai ulkona).. 

Onneksi hella meillä sammuu automaattisesti.
, ei sitä ihan helpolla tässäköhtaa enää luovuta parisuhteestakaan. Me asutaan Pohjanmaan rannikollla.

, se on yksi niitä harvoja tapahtumia jossa ihmisen alkukantaisuus tekee "kaiken työn"..ei siinä järjellä ole paljon sijaa
. Voi myös kokea hienoja saavutuksen tunteita kun saa treenattua omaa kehoa takaisin normaaliin.