Ja näin taas kirjoittelemaan sunnuntaina. Jälleen on ollut koko viikon iltavuoroa ja sitä on luvassa ensi viikollakin. No, enpä ainakaan käy liian usein vierailulla täällä. Toivottavasti nämä käynnit ei häiritse. En vain voi olla lukematta teidän juttuja ja kommentoimatta (sikäli kun ehdin kommentoida.) Täällä pahoinvointi oli viikolla entistä pahempaa ja oksukin kävi taas kylässä. Tänään ja eilen on kuitenkin ollut parempi olo sen suhteen. Ehkä se alkaa siis pikkuhiljaa helpottaa. Toivottavasti ainakin. Väsymys sen sijaan on ihan kamala ja viime yönä nukuin kellon ympäri kun ei ollut kelloa soimassa. x)
Justiina, onpa kummallista kun vuotaa tuolla tavalla juuri ja juuri punertavaa. Mikä siellä on nyt tilanne? Onko täti jo tullut kunnolla kylään? Jos ei, toivon että se tulisi pian niin pääsisit seuraavaan kiertoon.
Pahoittelut tädistä Freyja.

Lähetän paljon plussatuulia jotta tässä kierrossa olisi parempi tuuri.
Mikä Starrin tilanne on? Oletko testannut tai onko tätiä näkynyt. Pidän peukut pystyssä että saat plussan testiin. Ihana kun siellä on koiravauva piristämässä.
Entä mammahaaveilija, testasitko tänään? Toivottavasti testiin ilmestyi plussa. Ovistestit tosiaan näyttää (tai ainakin voi näyttää) plussaa myös raskauden takia. Tuolla Raskaaksi 2014 ketjussa joku selitti asiaa niin että oviksessa ja raskaudessa tulee samankaltaista hormonia, mutta "raskaushormonissa" on joku osa jota "ovishormonissa" ei ole. Ovistesti sitten ei välitä siitä raskaushormonin ylimääräisestä osasta vaan reagoi joka tapauksessa, mutta raskaustesti tarvitsee sen vain raskaushormonissakin olevan osan. En tainnut osata selittää asiaa nyt mitenkään järkevästi.
Tervetuloa Santra tänne puolelle. Oletkin minulle tuttu tuolta toisesta ketjusta. Pahoittelut vielä kertaalleen keskenmenosta. Toivottavasti plussaat pian uudestaan.
Ai niin, joku tuolla joskus aiemmin kyseli, milloin pahoinvointini alkoi. Unohdin vain
testata vastata (jes, en näköjään osaa kirjoittaa) siihen aiemmin, pahoittelut. Jos nyt oikein muistan, jo n. viikko oviksesta oli pientä nippailua vatsassa, mutta en edes yrittänyt yhdistää sitä raskausoireeksi, kun olin luovuttanut. Pahaa oloa alkoi sitten olla jossain neljän/viiden viikon tietämillä. Ensin lievää ja sitten se on voimistunut.