Täällä 5+0 ja kans todella oireetonta. Vähän vatsassa semmoista yleistä jomotusta, välillä kevyt huono-olo, palelee (mikä voi johtua siitä että on vaan kylmä :D). Ärsyttää ehkä tavallista herkemmin. Mikään ei ällötä tai vastaavasti vedä puoleensa. Tissit on melko normaalin tuntoiset. Ehkä ihan vähän aremmat nännit? Ehkä selvin oire on lisääntynyt valkovuoto. Niin ja vatsa on tosi turvonnut ja vatsa kovalla.
) ja tissit vähän pinkeet ja kipeähköt. Vaikea erottaa oireita ns. "normi elämästä". Kun on tällainen "herään öisinkin vessaan, palelen aina, usien päänsärkyä yms." - ihminen, niin on oppinut vaan sietämään kaiken maailman tutntemuksen ns. "perus elämänä". 
mulla siis kolmas lapsi tulossa 


ovis on ollut taas todella myöhään tässäkin kierrossa josta raskaus alkoi. Kuukautisista laskettuna tänään alkaisi viikko 7 mutta oikeasti viikkoja taitaa olla vasta 5+ =) 


