Meilläkin 3kk neuvola, jäbä on 64cm ja 7640g eli kivasti kasvaa. Täti sanoi vaikuttavan ikäistään vanhemmalta, unohti kuulemma kokonaan pojan olevan vasta 3kk. :) Oli myös harmissaan meidän muutosta ja ohimennen valitteli mikä paperisotku tästä hälle seuraa... Osanotot vaan.
Soseita eivät tosiaan suositelleet vielä, mutteivät kieltäneetkään. Mietin nyt miten jatkaa, lopetanko muutamaksi viikoksi niiden annon vai jatkanko samaan malliin.
Rokotukset saatiin. Poika ehti nukkua vaan kymmenisen minuuttia vaunuissa ennen neuvola-aikaa ja oli jo tosi väsynyt ennestään josta seurasi siis hirveä järkytys ja itku kun ne pistettiin. Tuli kyynel äidiltäkin siinä (oon nössö juu).
Kyselivät miten itse jakselen ja tokaisin että hyvin kun saan yöt nukuttua, se riittää. Nyt tuntuu että olis tulossa kipeeksi mut toivotaan että oon vaan luulosairas tai jotain.