Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Täälläpäin pitää kuulemma olla vahva sukurasitus tai bmi 35 tai yli että pääsee alkuraskauden sokerirasitukseen. Eli joudun siihen tutkimukseen vasta puolivälin tienoilla. Tuli vähän outo olo tuosta. En ole tarpeeksi lihava?
Ärsyttää, kun siellä labrassa täytyy istua niin pitkään, mitä tekemistä vois keksiä, kun ilmeisesti ei saa poistua ulos tms?
Koska alkuraskauden sokerirasitus yleensä tehdään? Mietin laitanko neuvolaan viestiä perään, kun tänään ei ainakaan puhunut siitä mitään. Olin ymmärtänyt että mun ylipainon tähden joutuisin kuitenkin alkuraskaudessakin sokerirasitustestiin. Nyt viikkoja 13 ja seuraavan kerran neuvolajuttuja kuukauden päästä.
Viime raskaudessa oli paastoarvo ihan himpun yli rajan. Lisäksi sukurasite, ikää kohta 36 ja painoakin liikaa
No toivotaan, et ois kaikki ok ja tarviis vain tuo yksi kerta käydä. Viimeksi jouduin kotona sokereita mittaamaan, mutta ei ne sit sillon enää ollut koskaan rajojen yli.