Flon mukaan ois kuus päivää menkkoihin, mutta tiputtelu ei oo vielä alkanut. Aika kovia menkkakramppeja on kuutenkin ollut eilen ja tänään, joten enköhän uskalla soittaa polille ja varata uudet ultra-ajat tammikuulle.
Edit. En oo siis vielä perunut niitä joulukuun aikojakaan, kun pelkäsin että tästä tulee joku ennennäkemätön säätökierto, joka sekottaa pakan kokonaan.

Edit. En oo siis vielä perunut niitä joulukuun aikojakaan, kun pelkäsin että tästä tulee joku ennennäkemätön säätökierto, joka sekottaa pakan kokonaan.
tänään on vähän pistellyt oikealla 
Kelpaa.
Ai kauhee. Ei mut ihan vakavasti puhuen, heinäkuun jälkeen taas ihan tervetullut taas tämmöinen hälläväliä kierto.
tähän on tultu
Rakenteet mitä nyt nähtiin vaikuttaa kehittyvän normaalisti, niskaturvotus oli myös normaali, kuten kallon muoto ja selkäranka normaalisti kehittyneet, sydänkammiot täyttyi verestä niinkuin pitääkin ja veri virtasi muutenkin niinkuin pitääkin. Kaikki vaikuttaa siis tällä hetkellä olevan tähän vaiheeseen nähden kunnossa
Nyt toivotaan ettei seula hälytä ensi viikolla ja että kaikki etenee hyvin ja että 20-viikkoisultrassa on kaikki hyvin :angelic:


ellei ovulaatio olisi ollut myöhemmin..
pikkasen oot edellä, kun mulla la. 25.5 