En tiiä mihin ketjuun vähän purkaisin, niin teen se tänne, kiitos ja anteeks, kun itsekkäästi kirjoitan nyt vaan pienesti itsestäni :/ Reilu viikko sitten saatu tuulimunaepäily sai tänään aikalailla viimosen niitin, kun nyt olisi viikot 9+ eikä mitään kuulunut/näkynyt. Vielä lääkäri laittoi lähetteen eteenpäin ja sitä aikaa odotellessa.. Voi kuulostaa julmalta, mutta haluan nyt vaan saada tän asian pian pois päiväjärjestyksestä ja tyhjennyksen käyntiin äkkiä, (vaikka tuleva tyhjennysoperaatio kyllä pelottaa. Toivoisin niin, että alkaisi itsestään) tää odottelu on aivan sieltä ja syvältä.
Jos joku jaksaa ja viitsii, niin kuulisin mielellään kokemuksia noista eri vaihtoehdoista. Lääkkeellisestä tyhjennyksestä oon lukenut ainakin rankkojakin juttuja. Noh, en edes tiedä kuuluuko asia tänne ketjuun..
Odotan niin, että kun asian saisi etenemään ja päätökseen, niin voisi taas jossain vaiheessa (varmaan pikimmiten) alkaa yrittämään ja toivomaan plussaa.
Mietin muuten monesti, että viittinkö edes kirjoittaa, kun tuntuu ehkä jotenkin "väärältä" valittaa, tämä kuitenkin tietääkseni ensimmäinen tällainen tapaus mun historiassa. Ja kun tiedän, että monille osunut kohdalle useammankin kerran ja vielä miljoonasti ikävempiäkin asioita.
Mutta kaikesta huolimatta: oikein ihanaa uutta vuotta ja toivotaan että kaikille tulee ensi vuonna plussia oikein rytinällä!+++++:)
Ps. En oo muuten vielä ikinä oikein noudattanut mitään kikkoja lisätäkseni raskauden mahdollisuutta, mutta tänään ostin valmiiks greippimehua. Ihan kun olisin jostakin nopsaa lukenut, että siitä saattais olla hyötyä (?) :D