Moi,
nonne, tsemppiä odotteluun! Minusta kannattaa odottaa tätiä, koska jos testaa ja saa negan, niin sit on toosi kurjaa odottaa tätiä. Mut toivottavasti sinä saisit plussan :)
Enah, mullakin meni vatsa kuralle jo ennen kuukautisten alkupäivää kun olin raskaana. Mutta miten kauan sulla sitten on oviksesta? Jos alkio on jo kiinnittynyt, niin sitten saattaa olla oireita. Tosin oon oppinut kantapään kautta, että täti saattaa saapua vaikka olisi mitä oireita :/ Hyvä jos jaksat olla rennolla asenteella :)
Jippiina, kiva, että täti lähti. Se yleensä kohentaa mielialaakin :) Täällä on tilanteena kp22/29. Ihan hyvät fiilikset... en ees tiedä mikä olisi kaiken kannalta parasta, ettäkö tulisin pian raskaaksi vai en tulisi. No, sittenhän sen näkee :)
hehel, mielialavaihtelut on kyllä aika syvältä :( Tsemppiä!
pikkutonttu, pahoittelut uudesta kierrosta :( Jospa se pian tärppäisi uudestaan. Jaksamista!
Nella, kiva, että nyt menee hyvin. Ovis on aina kiva bongata :)
Korppi, hyvä, että ne menkat nyt tuli! Toivottavasti uusi kierto olisi normaali.
PePa, pahoittelut fosfolihässäkästä :( Mutta toisaalta, hyvä, että tuo teidän murhenäytelmän syy ei jäänyt epäselväksi. Eiköhän ne piikit sitten jotain auta seuraavassa raskaudessa. Nykyään osataan hoitaa monenlaista kun vaan tajutaan.... Paljon voimia sinne suuntaan <3
evo, pahoittelut menkoista :(
kukka, kiitos plussapuhureista :) Olisipa kyllä hauskaa...mutta en mieti sitä...paljoa. Toivottavasti saatte oviksen hyödynnettyä!
Täällä kp21/29 eli 5 päivää oviksesta. Tää kierron kolmas viikko on ihan kiva, kun ei tarvi stressata eikä miettiä oireita :) Hyvillä fiiliksillä mennään ja en mieti tätä aihepiiriä läheskään koko aikaa :) Enpä edes tiedä, mikä olisi parasta. Tullako raskaaksi nyt vaiko eikö. Molemmissa olisi hyviä puolia. Katsotaan, mitä tapahtuu :)