Pelot ja murheet

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Hipsu83
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Mulla tuli veristä vuotoa 6. raskausviikolla ja useampana päivänä putkeen. Oli se kyllä todella pelottavaa ja kävinkin sitten varhaisultrassa. Kaikki oli hyvin ja lääkärin mielestä veri tuli kohdunsuun nipukasta ja hänen mielestään johtui kiihtyneestä verenkierrosta.
 
Hyvä kuulla! Nyt ei oo onneks tullu enempää, ihan pikkusen ruskeeta vuotoa vaan! Ja mul on semmonen tosi lievä menkkatunne mahassa ja laskujen mukaan voi olla suunnilleen menkkojen aika nytte. Niin ehkä se johtuu vaan siitä että tää menkkojen aika vaan jotenki tuntuu. Mulla on yleensä tosi runsaat ja kivuliaat menkat.
 
Mulla on nyt parina kertana tullu yhdynnän jälkeen verta.. Sitä väkisinkin miettii että on oire tulevasta keskenmenosta :sorry: toivottavasti kuitenkaan ei.. En tiedä pitäiskö tässä kohden lopettaa sekin harrastaminen vai mitä oikein..

Vielä ois viikko np-ultraa :hungover:
 
Keskenmenon pelko jäi, kun alkuvuodesta meni niin rajusti kesken. Pelkäsin ambulanssilla sairaalaan mennessä, että en näe rakkaitani enää ja hyvästitkin jäi kiireen jalkoihin. Onneksi siitä kuitenkin toipui ja nyt odotellaan huhtikuista. Vaikka pieni pelko takaraivossa.
 
Mulla on nyt parina kertana tullu yhdynnän jälkeen verta.. Sitä väkisinkin miettii että on oire tulevasta keskenmenosta :sorry: toivottavasti kuitenkaan ei.. En tiedä pitäiskö tässä kohden lopettaa sekin harrastaminen vai mitä oikein..

Vielä ois viikko np-ultraa :hungover:

Jos vuoto tulee vain yhdynnän jälkeen ja loppuu nopeasti ei pitäisi olla syytä huoleen.
Jos ilman yhdyntää tuhruttaa niin silloin ei suositella seksiä. Itse sain yhdyntä, uinti ja amme kiellon vk 7 kun pyyhkiessä tuli verta noin joka toinen päivä. Tulehdusriski on silloin suuri ja siksi ei saa harrastaa.
Se loppu vk 8 ja sen jälkeen oli pitkään ettei mitään.
Viime viikolla parina päivänä tuli eikä sen jälkeen taas mitään. Itse en uskalla vielä harrastaa seksiä. Ehkä nt-ultraan jälkeen.

Täälläkin nt-ultraan enää viikko :)
 
Takaisin
Top