Kelalta neuvoivat mua että verotuksen 2013 mukaan tai just se 6 viimeisen kk tulot, mikäli noussut tuosta 2013 vuodesta sen 20%. :)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Tota vaatetta on niin paljon etten ehi varmastikkaan käyttämään edes kaikkia ennenku kasvaa aina seuraavaa kokoon. Silti pakko ostella lisää, mutta täytyyhän sitä uuttakin olla ettei kaikki ole serkun ja pikkuserkun vanhoja :D Matkarattaat ja siihen sopivs kaukalo lähti eilen tilaukseen! :) Enää täytys ostaa lipasto mihin saa sitte vaatteeita. Ja muuten sitten pienempiä juttuja rasvoja, pulloharjaa yms. Hoitopöytä en aio hankkia, täytyy miettiä mikä ratkasu siihin keksitään kuhan ensin tietäs missä asutaan silloin. Ens viikolla olis ikeaan sekä tuurin kyläkauppaan tarkotus suunnata saa nähdä mitö kaikkea tarttuu matkaan :P Sit voiski vaa aika mennä nopeesti, tuntunu että viime viikot madellu eteepäin.
Sitähän on olemassa kaikenmaailman nännipumppuja ostetaan vaikka semmonen sitten niin ei tartte tulle kiskomaan mun nännejä hei!!