Rakenneultra takana ja kaikki oli todella hyvin!

Murmele liikuskeli aika paljonkin ultran aikana, eikä lääkäri meinannut saada sydäntä tutkittua kunnolla, koska hän oli selkä ultrauslaitetta päin. Kääntyi kuitenkin hetken päästä niin, että saatiin sekin tutkittua ja kaikki näytti hyvältä! Painoarvio oli 300g.

Hemoglobiini oli minulla laskenut 102 ja hoitaja kehotti ostamaan rautatabletteja tai liuosta, joten kävin heti ostamassa tabletteja. En kyllä ihmettele viime viikon väsymystä enää yhtään!
Lähdettiin miehen kanssa ultraushuoneesta ja kenkiä pukiessani minulle juolahti mieleen, että ei hemmetti, emme kysyneet sukupuolta lainkaan!

Kysyin mieheltä, että käynkö kysymässä, jos hän olisi nähnyt jotakin ja hän kehotti käymään. Noh, lääkäri totesi asian esitettyäni, että sitä olisi kannattanut kysyä tutkimuksen aikana (ei jostain syystä käynyt edes mielessä sinä aikana), mutta hän yrittää aina samalla, kun tutkii virtsarakon yms, niin vilkuilla josko jotakin näkyisi. Tällä kertaa ei näkynyt ja sanoikin, ettei olisi välttämättä näkynytkään.
Kyllä harmittaa!
Ruvettiin miettimään, että käytäisiinkö yksityisellä 3D/4D ultrassa jossain, mutta kun soittelin hintoja, niin sieltä sanottin, että kaikki eivät välttämättä kerro sukupuolta, koska joskus on tapahtunut niin paljon virhearviointeja ja tapahtuu niitä vieläkin..

Saas nähdä mihin päädytään..
Tunsin myös ihan varmasti tänään ensimmäiset liikkeet neuvolan jälkeen! Melkein aloin itkemään, kun muljahteli pari kertaa ja taisi sieltä yksi potkukin tulla!

Istukka on takaseinässä aika ylhäällä eli liikkeiden pitäisi sekä tuntua, että näkyä.
Rv 19+4