Kauhee morkkis. Söin aamupalaksi suklaavanukkaan... Hyvää oli :)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
tai ehkä porkkanoita just nyt. Vaikeeta kun ei oikein maistu mikään, tai se joka maistuu tänään ei varmasti maistu huomenna. Eilen söin kolmesti einestä kun ei vaan kotiruoka maistu. Vielä viikko sitten olin linja että vain kotiruokaa kiitos. Lisäksi aiemmin join päivittäin kokista, nyt se ei maistu ollenkaan. Onneksi en isommin kärsi väsymyksestä kun päivittäinen kofeiiniannoskin jää saamatta.
.Mulla ihan samat vaivat! Graavilohta teki ihan hirveästi minunkin mieli, joten sitäpä söin. Nam.Mulla joka raskaudessa ihan sama juttu että edellisen päivän ruokaa en voi edes ajatella seuraavana. Yritänkin tehdä vaan sen verran ettei jää muuta kun max miehelle evääksi vaikka.
Kaurapuuro on ihan herkkua taas kerran :D Mitään ruokaa eikä leipää tee mieli syödä, mutta kun on nälkä. Tomaatit ja appelsiinitkin nyt jo vähän tökkii kun niitä söin viime viikolla varmaan kuukauden annoksen. Tottakai nyt tekis mieli graavilohta kun se ei oo suositeltavaa.
Oon ottanut linjan, että tuoretta (on ollut hyvä tuuri, että myös itse pyydystettyä) ja graavattua kalaa voin välillä vähän syödä. Näin siis muissakin raskauksissa. 
