Mä täytän syksyllä 39v. joten ei ole ikäkään syynä, mutta eri paikoissa on erilaisia käytäntöjä.No nyt on kyllä outoa....ei mullakaan ole mitään erityistä syytä miksi keltarauhastuki jatkuis pidemmälle, ei siis endoa tms mutta silti viikolle 8 jatkuu. Voiko ikä vaikuttaa tähän? Mulla sitä on mittarissa jo 39 vuotta.
Jos olisin sinä niin varmistaisin tämän homman vielä jostain muualtakin, laittaisin ehkä yksityiselle puolelle tästä jotain chatti viestiä tai jotainbut that´s just me. Toivottavasti kyytiläinen pysyy matkassa oli sitä tukea tai ei!
![]()
Toisaalta, voin sen verran rauhoitella niitä kenellä tukihoitoa ei ole, ettei tutkimukset täysin vielä tue tätä. Tutkimuksia on tehty asiasta vielä kovin vähän, joten näyttö sen osalta ei ole vielä pitävää.
progesterone supplementation in early pregnancy with endometriosis - Consensus
Find out what the research says about 'progesterone supplementation in early pregnancy with endometriosis'
