@Kisumamma90, oih, toivottavasti laatu korvaisi määrän.

Minkä verran sulta kerättiin soluja edellisellä kierroksella?
@Mami91~, ihana kuulla, että sait alkion kyytiin. Toiveikasta testipäivän odotusta! Mielenkiintoista tuo, että Taysissa kertovat alkioiden laatuluokituksesta. Tilkassa tietoa ei ole herunut (vain tyyliin "ihan hyvä").
@StellaMom, kuulostaa tosi kivalta tuo, että työterveyslääkäri on tsempannut! Tuntuu että jokainen rohkaiseva sana tulee tässä projektissa tarpeeseen. Milloin sun uusi hoito on alkamassa? Mietin, mennäänköhön kuinka samassa aikataulussa.
Mulla on ollut tosi pitkän tuntuisia viikkoja kierron etenemistä odotellen. Jos stimulaatio olisi aloitettu suunnitellusti, punktio olisi ollut varmaan tänään tai huomenna, joten vähän ryydyttää olla tässä vain odottelemassa. Ovulaatiota olen testaillut, jotta näkisin, mitä on meneillään. Kova huoli on ollut siitä, onko tilanne ensi kierrossa yhtään lupaavampi. Emme ole miehen kanssa vielä ihan varmaksi sopineet, aloitetaanko stimulaatio myös naftilla rakkulamäärällä vai yritetäänkö odottaa julkisen hoidon alkua. Muutoinhan pitää tietysti mennä sillä, mitä on, mutta kun yksityiselle siirtymisen syynä oli alkiodiagnostiikka ja siihen olisi mielekästä saada useampia alkioita.
@Kirppuliini, oletteko vielä tavanneet yksityispuolen lääkäriä?