Minä ilmoitin miehelle puolitoista vuotta sitten, että voidaan ostaa asunto kymppikerroksesta, kunhan ymmärtää että ikkunanpesu on täysin hänen vastuullaan :D Mun korkeanpaikankammolla ei mennä lähellekään, eikä mies toki nyt päästäisikään.. Kaksi ikkunaa vielä tältä keväältä pesemättä, kun koko ajan tuulee liikaa!

, siitä lienee hyvä aloittaa)
äp-laatikkoa en halunnu ottaa sängyks, pakkasin sinne jo sellasia vaatteita mitä ei vielä tartte
En nyt olekaan siellä pitkään aikaan kuin kävelly juoksumatolla ja tehnyt kevyitä yläkropan liikkeitä, mutta eilisen jumppailun jälkeen ei oikeesti meinannu päästä illalla käveleen ja sattu vaan
Eipä tuohon laskettuun aikaankaan ole enää ku alle kolme viikkoa, että eiköhän sitä voi hyvällä omalla tunnolla säästää voimansa tähän kotona touhuiluun 
Ei siis kyllä kerkeä tälle vuodelle, eli eri ikäsiä tulee vauvoista. Niin ite jo unohtanut sen viiden kuukauden oksentelun! Matka vaivoista toisiin taaperrettu, loppusuora jäljellä!