Ennakoivia oireita?

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja @sukki
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Mä saan kans ravata vessaan monta kertaa yössä, mitään tiettyä määrää ei oo. Ja herätä saa myös joka kerta ku täytyy asentoa vaihtaa. Toisaalta oon jotenki niin tottunu siihen heräilyy, et en tiiä vaikuttaako se oikeesti enää jaksamiseen.
 
Mä käyn vähintään sen kerran tai kaks yössä vessassa, mutta nyt on menty aika usein kolmekin kertaa.. Ja kyllä - mäkin herään joka välissä, kun vaihdan asentoo, joten uni pätkii kyllä jatkuvasti. Hienoo näyttää joka aamu siltä, ettei olis nukkunu silmäystäkään, ja sitten ne jäätävän kokoset silmäpussitkin vielä...
 
Eipä tullu enempää supistuksia, kun kaikki ne kaks mitä eilen illalla tuli.. Nyt on hieman selkä jumissa ja nivusia/alavatsaa kipristää, ja muutenkin raskas olo..
 
Niin väsynyt kun sitä eilen olinkiin,niin valvomisekshan se aamuyö meni.Joku kapakasta kotiutuva tarzan huuti tuolla ulkona omia huutojaa ja siihen sit heräsin ja sit ei uni vähää aikaa tullukkaa.
Huomenna ois laskettuaika eikä yhtää kipeetä supparia,toivotaan nyt sit et alkas vaikka niillä vesienmenolla...ja mielellää ens viikon aikana :)
 
Oon tässä loppuraskaudessa nukkunut ihan koiran unta, mut nyt muutama yönä oon ollut ihan taju kankaalla. Ja vielä nukkunut pitkät päikyt siihen piälle. Tänään alkanut juilimaan alaselkää menkkamaisesti mutta eipä ole mitään kipeitä suppareita tai limatulppiakaan näkynyt. Olisihan hienoa jos syntyiskin ihan ittekseen ennen 22.pvä :)
 
Piti laittaa tämä tuonne Vauvan huone ketjuun. SORRY!
 

Liitteet

  • WP_000202.jpg
    WP_000202.jpg
    690.4 KB · Katsottu: 20
Mua ainakin niin ärsyttää, kun ei oo tietookaan siitä limatulpasta, niin ei osaa yhtään edes kuvitella että koskahan se synnytys nyt mahtais alkaa.. Että meneekö tässä nyt vielä viikko, kaks, kolme, vai maksimissaan se neljä..
 
en mäkää ole sitä limatulppaa vielä bongannu.ja nyt vasta tuli nivusetkii niin kipeeks et ylimääräsistä kävelyistä on turha haaveilla ennen vauvan syntymää.
 
Ja huomasinpa muuten että mun huulet on turvoksissa.. Jospa se nyt tietäis tilanteen edistymistä tälläkin suunnalla.. *sormet ristissä*
 
voi kun täälläki tapahtuis ees jotain.no aamulla tuli yks kivuliahko supistus,tai siis ei niiku ollu kivuton mut ei se kyllä paljoo sattunukkaa laughing7 mut mä nyt en kyllä laita sen varaa mitää :laughing5
 
Mulla oli yöllä yksi kivulias ja napakka supistus, ja siinä se sit olikin. Tänää ollu jotenkii tosi huono päivä. Hermot ku palo ni lähin muutaman kilsan lenkille. Nyt sit selkä (lähinnä se kohta mis pakarat yhtyy selkälihakseen) on ihan sika kipeenä. Hyvä ku saa jalkoja nostettua. Mutta ei yhtä ainoota supistusta saanu silläkää lenkillä aikaseks.
 
Mulla on tullut aina välillä makuuasentoon mennessä yksi kipeä supistus, muuten ei mitään oireita lisääntyvän turvotuksen ja v###tuksen lisäksi:sad001. Miehen suvussa on ollut ennemminkin sääntö kuin poikkeus, että ihmiset poksahtelee samalla päivämäärällä. Tänään olisi tulevan sedän syntymäpäivä, mutta en usko tyypin ulostautuvan enää tän vuorokauden sisällä.
 
Mä sain tänään ekan kerran kuulla, että sulla on ihan synnyttäjän huulet... Mut lähipiiri ei kyl oo huomannu mitään eroo, tai mä ite! :P muutoin on ihan tuskallisen tukala olo ja nää kivuliaat ennakoivat supistukset on jatkunu jo sen kaks viikkoa... Ja toi jäätävä menkkakolotus selässä!! Niin törkeen epäreilua että mikään tuska ja kolotus ei johda yhtään mihinkään!! Argh!!! :BangHead
 
En nyt sit tiiä et pitäiskö tästä "oireesta" iloita,maha rupes tuntuu hirveen pinkeeltä ykskaks ja sit pitikii rynnätä vessaa lähestulkoo peukalo persiissä :confused:.onneks oli lyhyt matka :laughing002
 
Huulet ollu törröllä jo ainakin viikon, välillä laskee ja taas turpoo.. Eikä pahemmin mitään suppareita, mutta mietinkin että on tilanne mikä hyvänsä, voi ne lapsvedet tulla yks kaks housuun, niin eihän tässä tiedä koska tapahtuu ja mitä.
 
mä oon kans pistäny kaiken toivon nyt niien lapsivesien varaa,vaikka mun tuurilla sit kumminkii joudutaa puhkasee ne kalvot. o_O
 
Takaisin
Top