Tässä yritän hankkia viimeisiä tarpeellisia vaatteita vauvalle syksyn ja talven varalle (la marraskuun puolessa välissä). Mutta ongelmana on, etten löydä mistään ihan perus kypärämyssyjä! Mistä ihmeestä ootte niitä löytäneet? Vai eikö niitä enää nykyään käytetä, onko tää vauvavaatetuskin mennyt jo niin muotihömpäksien oikein keksi mitään kätevämpääkään ratkaisua, joka lämmittäisi kaulaa ja poskia normi pipon alla. Ei taida kaulurikaan ihan samaa ajaa?
Mun mielestä popilla oli ainakin viime talvena kypärämyssyjä. Bredenillä kans jotain, en tiedä kokoja. Me saatiin lahjaksi Ruskovillan myssy ja oli ihan paras! Meidän neiti on niin hikoileva, niin toi oli hyvä ja pidettiin pitkälle kesään sitä pelkästään. :)
en oikein keksi mitään kätevämpääkään ratkaisua, joka lämmittäisi kaulaa ja poskia normi pipon alla. Ei taida kaulurikaan ihan samaa ajaa?

. Siskon vauva-ajasta on kuitenkin jo se 10v niin en ihan sen perusteella oo valmis hylkäämään tuota stokken sänkyä.
Saattaa olla että kohta joutuu suosiolla ottamaan pelkän vauvan syliin. Toki jos olisi edes se pieni hissi, niin helpottaisi kummasti eikä olisi niin raskasta.