Ei mene normifarkut enää, enkä oloiltani ole jaksanut mammavermeitä käydä sovittamassa. Ostin hätävaraksi pari kokoa isommat pöksyt lähiprismasta, niissä ja farkkulegginseissä pitkiin paitoihin yhdistettynä oon nyt hoitanut lekurireissut ja muut oman kodin seinien ulkopuolelle suuntautuvat aktiviteetit. Himassa verkkarit ja legginssit on kova juttu, pihalla meen toiataiseksi hyvin tilavissa tuulihousuissa. Onneksi hiljalleen alkaa kelit lämpenemään,niin saa kiskoa kesämekot kaapin perältä käyttöön!
Miten olinkin unohtanut että nää on niiiiin mukavat päällä! Mikään ei purista tai ahdista tai kiristä ja näissä on niin paljon helpompi mönkiä lattialla taaperon perässä. Plus että nää pysyy mulla ainakin paljon paremmin tuossa mahan päällä ku ne äitiysfarkkujen resorit. En ehkä ota näitä enää ikinä pois.
), mutta muuten en kyllä uskalla edes haaveilla laittavani mitään normaaleja housuja jalkaan. Saattaisi jotkut leggarit vielä mahtua päälle mutta ahdistaisi kyllä ihan liikaa mahasta. Joitain normi paitoja voi vielä pitää jos on tarpeeksi mittaa että tulee kummun yli, ja edellisessä raskaudessa muutenkin hankin joitain ihan normaalin malliston paitoja mitkä vaan on vähän löysempiä malliltaan ja isompia kooltaan niin menee päälle.
Käytettynä en samanlaisia löytänyt niin päädyin uusiin. Takinkin tilasin, mutta se meni kuitenkin palautukseen. Onneksi löytyi viimein tästä läheltä siisti vaalea kesätakki.