Meillä yösyötöt supistui yhteen siinä 5kk iässä kun yöllä keksin laittaa tutin vaan suuhun syönnin sijaan. Tosiaan nukahti, saattoi vähän kitistä, mut mä silittelin sen uneen. Sitte 6kk iässä kun oli saanut puuroa illalla, tein saman kun heräs yösyötön aikaan. Ja se tepsi, nukahti tutti suussa. Tossa oli muutama levottomampi yö, ni lisäsin päivällä ruokamääriä, alkoi sitte taas nukkumaan paremmin. Kerran yössä se on nyt itkeny tuttia.
Vauva muuten on nukkunu pinniksessä makuupussissa, mutta ei enää pysy siinä ja kiemurtelee ittensä niin, et pää on aamulla siellä pinnasängyn laitasuojan takana :). Tänä aamunakin heräs silleen, et oli "piilossa". Mä varmaan otan sen makuupussin nyt pois. Mut peittoa sille ei varmaan vielä laiteta?
Me saatiin seuraava nla-aika 3vkon päähän kun pyysin. Ois antanu ajan vasta 2kk päähän.
Mä laskeskelin tässä kaappeja ja laatikoita ja montako turvajuttua pitää hommata ku toi alkaa liikkumaan. Miten ootte lukinnu kaapit ja laatikot vauvalta? Ikea-tuotteilla?